خانه های مسافر غیر مجاز در چنگال پلیس یزد

خانه های مسافر غیر مجاز در چنگال پلیس یزد

یزد معضل خانه های مسافر در محدوده هایی که با تمرکز زیرساخت های درمانی و پزشکی روبرو بود، امروز با برخورد نیروهای انتظامی و نظارت بیشتر از پیش روبرو شده است.بلوار طالقانی و محله اکبرآباد جزو محلاتی هستند که به دلیل تمرکز زیرساخت های درمانی مانند مطب پزشکان و کلنیک های مختلف و بیمارستان هایی مانند مرکز ناباروری یزد همواره یکی از نقاط شلوغ یزد هستند که با هجوم مسافران غیربومی و بیماران روبرو می‎شوند.

چند سالی است که در حوالی این مناطق خانه های مسافر بیشتر رونق گرفته اند و تمایل به ایجاد خانه های مسافر غیر مجاز هم در این مناطق بیشتر از پیش افزایش پیدا کرده است به صورتی که بعضی از مردم بخشی از خانه های خویش را بدون در نظر گرفتن استاندارد به خانه مسافر تبدیل می کنند و با قیمت های مختلف و خدمات غیراستاندارد در اختیار مسافران غیربومی قرار می دهند.

این مساله امروز نه تنها بازتاب منفی در ابعاد مختلفی را برای یزد داشته بلکه اقشار گوناگونی خصوصا فعالان گردشگری، هتلداران، صاحبان اقامتگاه های مجاز و حتی مردم محلی را هم متاثر کرده است به صورتی که امروز یکی از دغدغه های گردشگری سلامت رفع این معصل در یزد است.

در این خصوص، رئیس پلیس استان از پلمب پنج خانه مسافر متخلف در محله «اکبرآباد» و بلوار «طالقانی» در شهر یزد خبر می دهد.

سردار «عباسعلی بهدانی فرد» با بیان این خبر اظهار می کند: طرح بازدید از خانه های مسافر در یزد، در جهت ارتقای امنیت اجتماعی، به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی ادامه می دهد: در جهت اجرای این طرح، ماموران پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی از ۱۱ خانه مسافر در محله اکبرآباد و بلوار طالقانی یزد بازدید و پنج خانه مسافر متخلف را که مبادرت به اسکان مسافران به صورت غیر مجاز کرده بودند، پلمب کردند.

رئیس پلیس استان یزد در انتها خاطرنشان می کند: در این دوره از بازدیدها آموزش های لازم در مورد رعایت نکات انتظامی و بهداشتی هم به واحدها عرضه شد.

البته یکی از نگرانی های امروز جامعه گردشگری از رکود گردشگری راه افتادن گردشگری غیر مجاز و زیرزمینی در پناه کرونا و محدودیت های سفر است که البته بارها از جانب فعالان گردشگری و متولیان امر مطرح گردیده است.

گردشگری سلامت و سفر درمانی های یزد که بنا به لزوم افراد اتفاق می افتند، از ظرفیت های مهمی درا ین حوزه محسوب می‎شوند که نگران کننده هستند.

«سیدمصطفی فاطمی» مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد هم چندی قبل به مشکلات گردشگری یزد ناشی از انتشار کرونا اشاره کرده بود و اظهار داشته بود: در صورت همراهی نکردن دستگاههای مختلف اساسا گردشگری یزد کاملاً ورشکسته خواهد شد و در این حین هم نگران رونق گردشگری غیر مجاز زیرزمینی در یزد هستیم.

گردشگری زیرزمینی و فعالیت غیر مجاز خانه های مسافر امروز تهدیدی نه تنها برای اقتصاد بلکه برای سلامت یزد است و اگر متولیان هر دو حوزه سلامت و گردشگری و همینطور نیروهای نظارتی در اینباره اقدام نکنند، تبعات آن شامل حال مردم خواهد شد.

منبع:

1400/06/15
11:16:55
5.0 / 5
939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر