مهر تایید كمیسیون صنایع بر برنامه های وزیر پیشنهادی میراث:

فرصت های امیدآفرین جزو برنامه های ضرغامی است

فرصت های امیدآفرین جزو برنامه های ضرغامی است

به گزارش لذت سفر کمیسیون صنایع و معادن مجلس کمیسیون عزت الله ضرغامی را شایسته تصدی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تشخیص داد و اعلام نمود: رئوس برنامه های وزیر پیشنهادی دارای نقاط قوت، قابل بهبود و همین طور فرصت های امیدآفرین است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، روح الله عباسپور عصر روز سه شنبه در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور با تشریح اقدامات کمیسیون متبوع خود اظهار نمود: مستند به ماده ۲۰۲ بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی به پیوست گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباب بررسی صلاحیت برنامه های ارائه شده سید عزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بمنظور قرائت در صحن علنی مجلس ارائه می شود.
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: رئوس برنامه های وزیر پیشنهادی دارای نقاط قوت، قابل بهبود و همین طور فرصت های امیدآفرین است.
عباسپور درباب با اهمیت ترین برنامه ها و تعهدات وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی در رابطه با موضوعات تخصصی کمیسیون صنایع و معادن را استفاده از تمام ظرفیت ها برای تقویت جذب گردشگری، پشتیبانی از کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا و برنامه ریزی برای مواجهه با موج گردشگری پساکرونا، جدیت در اجرای قانون پشتیبانی از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و اجرای برنامه های موثر تشویقی برای چهره های ماندگار در زمینه های هنرهای سنتی و صنایع دستی، تسهیل عرضه و تقویت تقاضای محصولات صنایع دستی عنوان نمود.
وی در بررسی معیارهای عمومی برنامه وزیر پیشنهادی بیان کرد: با توجه به تدوین برنامه های جامع در زمینه میراث فرهنگی، گردشگری و خصوصاً صنایع دستی، عملاً برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از لحاظ تناسب، واقع گرایی، صراحت، انسجام جامعیت و آینده نگری، مطلوب مورد ارزیابی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره انطباق برنامه های ارائه شده با اسناد بالادستی اشاره کرد: تطبیق برنامه وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اسناد بالادستی حکایت از آن دارد که ۳۶ درصد برنامه های پیشنهادی با احکام فوق الذکر منطبق و ۳۱ درصد به مواد همسو است. نتایج حاصله نشان میدهد در ۳۳ درصد برنامه های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به احکام اشاره ای نشده است.
عباسپور در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: باتوجه به سوابق تحصیلی و پیشینه اجرائی ایشان و همین طور برنامه های پیشنهادی، کمیسیون ایشان را درباب قانونمندی و قانون گرایی و به کارگیری مدیران کارآمد، مبارزه طلبی با فساد و سبک و شیوه مدیریتی و حکمرانی انقلابی و تعامل با نمایندگان مجلس فردی توانمند و شایسته ارزیابی کرد.
وی یادآورشد: کمیسیون ایشان را برای تصدی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شایسته تشخیص داد.
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اشاره کرد: یکی از جاهایی که کارآمدی نظام در آنجا تجلی پیدا کرده صدا و سیما است و اوج شکوفایی و توسعه صدا و سیما زمان آقای ضرغامی بوده است که همه به مسئله واقف هستید.
عباسپور افزود: اگر می بینید خبرنگاران به قلب کرونا می زنند و خدمات باارزش رزمندگان و ایثارگران را به جامعه منعکس می کنند بصیرت بخشی و آگاهی لازم را به جامعه ارائه می دهند همه اینها به برکت ریل گذاری هایی است که آقای ضرغامی در صدا و سیما داشته اند.منبع:

1400/06/03
15:41:47
5.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر