گردشگرها به پاریس برنگشته اند

گردشگرها به پاریس برنگشته اند

در تابستان سال جاری گردشگران کمی در خیابان های پاریس دیده می شوند؛ این مورد امیدواری برای احیای گردشگری این مقصد گردشگری مشهور را که سال قبل بر اثر کرونا کم بازدید شده بود کم رنگ کرده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاریس در فاصله بین ژوئن و اوت، حدود ۳.۶ تا ۴.۷ میلیون بازدیدکننده داشته؛ این درحالی است که این رقم در سال ۲۰۱۹ یعنی قبل از همه گیری ویروس کرونا و مختل شدن سفرهای بین المللی ۱۰ میلیون نفر گزارش شده بود.
سال قبل هم فقط ۲.۶ میلیون نفر از پاریس بازدید کردند.
فرانسه مقررات سفری را قبل از آغاز فصل تابستان تسهیل کرد و کشورها را در سه گروه قرمز، نارنجی و سبز دسته بندی کرد تا بدین سان ضرورت عرضه نتیجه آزمایش کرونا، عرضه دلیل موجه برای سفر و یا ضرورت قرنطینه شدن مسافران مشخص شود.
موزه ها و سایر اماکن فرهنگی هم بعد از مدت ها تعطیلی بازگشایی شدند، البته بازدیدکنندگان برای حضور در این اماکن باید «گذرنامه سلامت» را که گواهی واکسینه شدن یا منفی بودن نتیجه آزمایش کرونا است عرضه کنند.
درحالی که مدیر یکی از شرکتهای مسافرتی اعتقاد دارد وضعیت هتل ها در پاریس نسبت به هر نقطه دیگری از فرانسه نگران کننده تر است، مدیر یک شرکت عرضه دهنده خدمات بازدید از شهر به همراه خودرو های کلاسیک فرانسوی می گوید تابستان سال جاری فقط ۱۲۰ مشتری داشته؛ این درحالی است که در سال ۲۰۱۹ این رقم ۳۶۰ نفر بوده است؛ چونکه بیشتر رجوع کنندگان این شرکت را آمریکایی ها و استرالیایی ها می سازند.
در این بین راهنماهای تور هم به علت نبود گردشگران با مشکلاتی رو به رو شده اند، چونکه فعالیت آنها در منطقه «ایل دو فرانس» تا بیشتر از ۸۰ درصد کاهش داشته است.
برج ایفل هم که در اواسط جولای بعد از ۹ ماه تعطیلی ناشی از همه گیری کرونا بازگشایی شد، روزانه فقط ۱۳هزار بازدیدکننده دارد؛ این درحالی است که شمار بازدیدکنندگان در شرایط عادی به دوبرابر این رقم می رسید. حدود ۵۰ درصد از بازدیدکنندگان این مکان را هم اکنون فرانسوی ها تشکیل می دهند؛این درحالی است که در گذشته سهم فرانسوی ها ۲۰ درصد بود.
منبع:

1400/06/02
09:15:51
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: آزمایش , خدمات , خودرو , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر