جاده گردشگری سرعین به آلوارس تا آخر سال بهسازی می شود

جاده گردشگری سرعین به آلوارس تا آخر سال بهسازی می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: بهسازی جاده گردشگری سرعین به پیست اسکی آلوارس در دامنه سبلان به طول ۱۰کیلومتر در دست اجراست و پیشبینی می شود تا آخر سال این پروژه به پایان برسد.


محبوب حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: عملیات خاکبرداری به طول ۶ کیلومتر و راه اندازی پل ها در این راه به اتمام رسیده و ۲.۵ کیلومتر از مسیر هم آسفالت ریزی شده است.
وی اظهار نمود: جاده سرعین به پیست آلوارس با هدف توسعه گردشگری تعریض و ارتقا یافته و مسیر پیست اسکی شماره ۲ آلوارس هم تکمیل می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته بهسازی راه ها و توسعه راه های شریانی استان بیشتر مد نظر قرار گرفته اضافه کرد: تمام راه های مواصلاتی دارای ردیف ملی شده و از ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته بیشتر از ۳۱۰ میلیارد تومان جذب شده است.
وی ضمن اشاره به اختصاص اعتبار به پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم اضافه کرد: بیشتر از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی این پروژه نیاز است و مقرر شده ۴۰۰ میلیارد تومان منابع برای این پروژه جذب شود تا عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل – سرچم در قطعات مختلف سرعت بگیرد.
حیدری استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ و منابع بانکی در توسعه بزرگراه های استان را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: در ۲ مسیر کلور – درام شهرستان خلخال از ظرفیت ماده ۵۶ و منابع بانک مسکن به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان استفاده خواهد شد تا این پروژه به زودی تکمیل شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: در تمامی شهرستان های استان به جز شهرستان های تازه تاسیس عملیات اجرایی بزرگراه شروع شده است و با اتمام آنها شاهد ایمنی جاده ها خواهیم شد.
حیدری افزود: تلاش می شود در سال ۱۴۰۱ بیشتر از ۸۸ کیلومتر، سال ۱۴۰۲ حدود ۹۰ کیلومتر و سال ۱۴۰۳ هم ۹۸ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل راه اندازی شود.
وی اظهار داشت: برای راه اندازی و راه اندازی ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در این استان به پنج هزار و ۲۰۰ میلیاردریال اعتبار نیاز است.
استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.


1400/05/18
10:07:04
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: روستا , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر