هدف از برگزاری بازی های المپیك ۲۰۲۰ در توكیو چیست؟

هدف از برگزاری بازی های المپیك ۲۰۲۰ در توكیو چیست؟

لذت سفر: خراسان رضوی المپیک توکیو 2020 قسمتی از برنامه بلندمدت بهبود گردشگری کشور ژاپن است.


کیرستن هولمز از دانشگاه کرتین استرالیا اظهار نمود: ژاپن نه فقط علاقه دارد خودرا بعنوان میزبانی موفق برای رویدادهای بین المللی معرفی نماید بلکه می خواهد مقصدی برای شروع گردشگری جهانی باشد. کشور ژاپن امیدوار است که بازی های المپیک بتواند مزایای طولانی مدت برای صنعت گردشگری فراهم آورد.
با اوج گرفتن بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو، تاثیر بیماری همه گیر کووید- ۱۹ بر گردشگری ژاپن همچنان برای مردم محلی و مقامات دولتی بعنوان موضوعی مهم خواهد بود.
به گزارش آسوشیتدپرس، اوایل ماه جاری تامایو ماروکاوا، وزیر المپیک ژاپن عنوان نمود که هیچ تماشاگری اجازه حضور در بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ را نخواهد داشت و این قانون ضررهای بسیاری برای جاذبه های گردشگری و مشاغل محلی بوجود خواهد آورد.
اقتصاد ژاپن در سال ۲۰۲۰ به سبب همه گیری ۴.۸ درصد کم شد و این افت بزرگ تنها با هزینه ۱۵.۴ میلیارد دلار برای برگزاری بازی های تابستانی مرتبط می باشد. قبل از انتشار ویروس کرونا، توکیو انتظار داشت پذیرای بیش از ۴۰ میلیون بازدیدکننده خارجی برای المپیک ۲۰۲۰ باشد.
به گزارش بی بی سی، بازی های توکیو فقط مرحله اول یک طرح بزرگ ترمیم اقتصادیست و هدف مقامات گردشگری در ژاپن ۶۰ میلیون بازدیدکننده سالانه تا سال ۲۰۳۰ است و عدم اطمینان درباره شیوع مداوم بر این برنامه ها تاثیر خواهد گذاشت.
کشور ژاپن حباب ایمنی ویروس کرونا را برای هزاران خبرنگار که بازی های تابستانی را پوشش می دهند به وجود آورده است. خبرنگاران متعهد شدند که هیچ گاه از گروه دور نشوند، با ساکنان گفت و گو نکنند و تمام دستورالعمل ها را اجرا و اگر قوانین را نقض کنند، از کشور اخراج می شوند.
به گزارش گاردین، وزارت گردشگری ژاپن امیدوار است وقتی اعتماد مخاطبان برگردد و سفرهای غیرضروری بین المللی بار دیگر بی خطر تلقی شود، راهبردهای توسعه گردشگری بیش از بازی های المپیک به بازگشت مردم به این منطقه کمک خواهدنمود. مزایای توسعه گردشگری مربوط به بازی های تابستانی در کوتاه مدت و بلندمدت غیرقابل انکار است اما عدم اطمینان در مورد شیوع بیماری کووید- ۱۹ برای دولت ملی وضعیت بی سابقه ای به وجود آورده است.
منابع

cnbc.com

travelpulse.com1400/05/06
23:02:16
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: برنامه , سفر , گردشگری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر