دعوت استاندار مازندران از موسسه فرهنگی اكو برای رونق رویداد ساری2022

دعوت استاندار مازندران از موسسه فرهنگی اكو برای رونق رویداد ساری2022

استاندار مازندران در نامه ای به سرور بختی، رئیس تاجیکی موسسه فرهنگی اکو مستقر در تهران، خواهان همکاری این مجموعه با رویداد ساری، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان با هدف افزایش ضریب نفوذ رویداد بین المللی «ساری ۲۰۲۲» در کشورهای عضو اکو، با ارسال نامه ای به رئیس دفتر مؤسسه فرهنگی اکو مستقر در تهران به تشریح برخی نتایج مثبت و برد-برد توجه کشورهای عضو اکو به رویداد بین المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو این اتحادیه اقتصادی شد.
حسین زادگان در این نامه، انتخاب ساری بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو را فرصت مناسبی برای ایجاد همدلی و پیوند میان مردمان این کشورها از راه گردشگری بیان کرد و نوشت: پایتخت گردشگری می تواند زمینه ساز آشنایی هرچه بیشتر فرهنگ غنی کشورهای عضو اکو و تبادل فرهنگی و اقتصادی فی درخلال از راه صنعت توریسم باشد. جمعیت میلیونی کشورهای عضو اکو می تواند در توسعه ارتباطات فرهنگی و گردشگری با یکدیگر با عنایت به داشته های فرهنگی دوطرف مؤثر افتد و دوستی و صلح را تقویت نماید.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه نباید از این فرصت پرارزش به سادگی گذشت، اظهار داشت: کشورهای ذی نفع شرکت کننده در این رویداد باید همکاری و همراهی خویش را در این راستا گسترش دهند. تشویق و ترویج همکاریهای نزدیک تر میان مردم منطقه به صورت عام و میان رسانه های گروهی، اندیشمندان و هنرمندان به صورت خاص در برگزاری مطلوب تر این رویداد بسیار مؤثر است.
استاندار مازندران افزود: انجام پژوهش هایی در زمینه میراث فرهنگی مشترک کشورهای منطقه با ایران و ساری، هماهنگی برای برنامه های تبادل فرهنگی از قبیل بازدید از مازندران و ساری توسط چهره های اثرگذار این کشورها و توسعه همکاری ها میان دانشگاه ها و دیگر مراکز فرهنگی این کشورها با مازندران همچون تعاملات تسریع کننده این ارتباط است. میزبانی و برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای ادبی، آموزشی و فرهنگی که جنبه های فرهنگی و اجتماعی زندگی مردم مازندران را منعکس می کنند، برگزاری نمایشگاه های هنرهای فولکلور، سنتی و مدرن، انجام هماهنگی و برگزاری هفته فرهنگی اکو در ساری و فراهم کردن تمهیدات لازم برای تبادل فیلمهای مستند و برنامه های رادیویی-تلویزیونی که در ارتباط با زندگی، آداب و رسوم و فعالیتهای اجتماعی مازندران باشند هم همچون اقدامات مطلوب در این خصوص است که لازم صورت گیرد.
وی در ادامه خطاب به «سرور بختی» رئیس دفتر مؤسسه فرهنگی اکو در تهران نوشت: توسعه همکاری در زمینه های تاریخ، جمعیت شناسی، مردم شناسی، دیرینه شناسی و حفظ میراث فرهنگی و معماری مشترک، برقراری شبکه ارتباطی میان مراکز فرهنگی، توسعه همکاریهای منطقه ای در زمینه های ورزشی، توسعه همکاریهای فی درخلال رسانه های استان و کشورهای عضو، گسترش تفاهم میان ملل منطقه با تمرکز بر ادبیات، فرهنگ فولکلور، موسیقی سنتی و آداب و رسوم ملی کشورهای عضو با مازندران و انجام هر گونه اقدام لازم دیگر برای توسعه درک عمیق تر و روابط نزدیک تر میان مردم کشورهای عضو از راه برنامه های فرهنگی در این حوزه ضروریست.
مهر ۱۳۹۸ وزیران گردشگری کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اکو در سومین نشست خود به پیشنهاد مطرح شده از جانب ایران برای انتخاب سالانه پایتخت گردشگری این کشورها رأی مثبت دادند و در اولین گام هم قرار شد که ساری بعنوان اولین پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو میزبان این رویداد بین المللی شود.منبع:

1400/05/05
12:39:47
5.0 / 5
987
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پایتخت , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر