اگر هنگام سفر به كووید-۱۹ مبتلا شدید

اگر هنگام سفر به كووید-۱۹ مبتلا شدید

لذت سفر: خراسان رضوی بیش از یک سال است که بیماری همه گیر کووید-19 تغییرات عمده ای در زندگی ما به وجود آورده است و کشورهای سراسر جهان همچنان در پاسخگویی به شیوع ویروس و بحران های ناشی از آن مشکل دارند.


به نقل از هلث، از زمان در دسترس بودن واکسن ها، کشورهای زیادی مرزهای خودرا باز کرده اند و افراد علاقمند به سفر می توانند سفرهای خودرا شروع کنند، اما هنوز هم خطراتی وجود دارد هرچند به علت واکسیناسیون سفر کردن اندکی ایمن به نظر می آید.
تعدادی از افراد می خواهند از خانه های خود بیرون بروند برخی دیگر مایل به دیدن اعضاء خانواده خود هستند البته بعضی افراد به استراحت روانی نیاز دارند بنابراین به مکانی با آب وهوای متفاوت سفر می کنند. برخی افراد نیز برای یافتن شغل جدید و یا خدماتی که در کشور آنان موجود نیست سفر را شروع کردند.
اگر جواب آزمایش کرونا شما مثبت شد
افراد واکسینه شده به علت محافظت بوسیله آنتی بادی های ایجادشده در بدن، احساس امنیت می کنند اما هنوز هم ممکنست که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند حتی اگر بطور کامل دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده باشند. اگر افراد طی سفر موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شست وشوی دست و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، خطرناک می باشد. انجام این اقدامات فقط جلوگیری از بیماری و انتشار آن نیست بلکه برگشت و عدم برگشت فرد به خانه خودرا رقم می زند.
در حال حاضر، بیشتر کشورها برای ورود مجدد ساکنان و بازدیدکنندگان، آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) یا آزمایش سریع آنتی ژن را حتی برای افراد بدون علامت در نظر گرفته اند. در صورت مثبت بودن آزمایش کووید-۱۹ احیانا افراد نمی توانند مطابق برنامه ریزی به کشور خود بازگردند و نتیجه آن می تواند لغو یا تغییر پرواز، هزینه پرواز، افزایش مدت زمان اقامت در هتل، افزایش هزینه های غذا و سایر لوازم و از دست دادن احتمالی روزهای کاری باشد.
بدین سبب برای احتیاط و کاهش هزینه های خود به رعایت پروتکلهای بهداشتی ادامه دهید.
سفر خودرا مدیریت کنید
اگر آزمایش کووید-۱۹شما مثبت است یا می دانید هنگام مسافرت در معرض ویروس خواهید بود مسئولیت پذیری و همه مواردی که برای پیشگیری از شیوع بیماری انجام می دهید، مهم خواهند بود. این نوع موارد ممکنست سبب تغییر در برنامه ریزی شما شوند اما شما باید سریع اقدام کنید تا از سرنوشت مشابه خود برای دیگران جلوگیری و هزینه های اضافی خودرا نیز محدود کنید.


نکات ذیل می تواند به شما در برگشت به حالت عادی کمک کند:
محاسبه کنید
در صورت مثبت بودن آزمایش ممکنست بر طبق زمان آزمایش های قبلی و فعالیتهای اخیر خود بیابید چه زمانی به ویروس مبتلا شده اید. برمبنای سفارش های مراکز کنترل و جلوگیری از بیمار (CDC) افراد بدون علامت می توانند ۱۰ روز بعد از آزمایش مثبت قرنطینه را ترک کنند. با این حال، حتی اگر دیگر قادر به انتقال ویروس نباشید ممکنست آزمایش شما مثبت باشد. در این صورت، با عنایت به محدودیت های کشوری که در آن قرار دارید ممکنست لازم باشد خودرا برای اقامت طولانی مدت آماده کنید.
برنامه پرواز خودرا باردیگر تنظیم کنید
شما می توانید برمبنای پیش بینی خود از زمان مبتلاشدن به ویروس و احتمال منفی بودن آزمایش، پرواز برگشت خودرا مجدد برنامه ریزی کنید. بطور معمول بهتر است این کار را بوسیله تلفن انجام دهید بدین سبب یک نماینده می تواند در اختلاف کرایه و تغییر هزینه به شما کمک نماید. یادداشت برداری مفیدست برای اینکه احیانا گزینه ها بیش از آن چیزی خواهد بود که بتوانید به خاطر بسپارید. مدیریت بموقع این مورد می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و بطور حتم از برخی موارد ناشی از حدس و گمان صرف نظر شود.
محل اقامت مناسبی رزرو کنید
برای کل دوره قرنطینه مکانی برای اقامت پیدا کنید. شما به اقامتگاهی نیاز دارید که مجبور نباشید برای صرف غذا، استفاده از سرویس بهداشتی یا هر چیز دیگری مکان خودرا ترک کنید بدین سبب در جستجوی آشپزخانه، پرسنل ۲۴ ساعته، رستوران، فروشگاهی در محل یا نزدیکی آن و یک پیشخدمت دلسوز باشید. به سراغ اتاقی با یک آشپزخانه بروید تا بتوانید مواد غذایی را در یخچال نگهداری و آشپزی کنید. تحویل بدون تماس ممکنست در هر کشوری یک گزینه و شاید گران باشد.
حتما به کارمندان اطلاع دهید که نیازی به سرویس اتاق خود ندارید و در صورت موجود بودن از علامت «مزاحم نشوید» استفاده کنید. البته اگر با کارکنان ارتباط برقرار کردید ممکنست به شما کمک کنند تا وسایل شخصی لازم مانند وسایل بهداشتی را تهیه کنید. آنان احیانا سپاسگزار خواهند بود که شما اقدامات احتیاطی را انجام می دهید و به ایمنی آنها احترام می گذارید.
زمان آزمایش دوم را تعیین کنید
حالا که یک پرواز رزرو شده و مکانی برای اقامت دارید باید زمان یک آزمایش کووید-۱۹دیگر را تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که آزمایش دوم ۱۰ روز یا بیشتر از نخستین نتیجه آزمایش مثبت شماست همین طور به مدت زمان اعتبار آزمایش برای ورود به کشور خود توجه کنید.
در صورت امکان، از خدمات در این حوزه استفاده کنید و به نگهبانی اطلاع دهید فردی برای گرفتن آزمایش مراجعه خواهد نمود. به این ترتیب، شخص دیگری را در معرض ویروس قرار نمی دهید. اگر این گزینه برای شما در دسترس نیست و با وسیله نقلیه خود سفر می کنید، می توانید از آزمایش های ارائه شده به مسافران استفاده کنید.
یادداشت بردارید و بطور مرتب آنها را بررسی کنید
در این دوره موارد زیادی برای پیگیری وجود خواهد داشت. چیزی را به حال خود رها نکنید. توجه داشته باشید، تاریخ و زمان آزمایش، مدت زمان اعتبار آزمایش در کشور خود، زمان های خروج از محل اقامت، زمان ورود به پرواز و سایر جزییات لازم مانند جدول زمانی قطار یا اتوبوس را یادداشت کنید.
هنگامی که در اتاق خود مستقر شدید، برنامه غذایی تنظیم کنید. اگر بودجه شما کم است، اهتمام کنید وعده هایی غذایی خودرا برمبنای آن برنامه ریزی کنید. از سفارش موارد زیاد که مجبور شوید آنها را دور بریزید و یا در چمدان خود قرار دهید خودداری کنید.


مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را سفارش دهید
بعد از تهیه لیست مواد غذایی، سفارش تحویل کالا بدهید یا از کارمندان محل اقامت بپرسید که آیا می توانند در تهیه این موارد به شما کمک کنند یا خیر. اگر سراغ گزینه دوم رفتید، آماده باشید تا سخاوتمندانه انعام دهید.
ویتامین ها و مکمل ها مانند ویتامین ث، داروهای لازم، دماسنج و منابع آبرسانی را در نظر داشته باشید. ممکنست از نظر ظاهری کاملا خوب باشید اما نمی توان اظهار داشت که چگونه این نتیجه آزمایش مثبت بر سلامت روان شما تاثیر گذاشته است. توانایی بررسی دمای بدن و مصرف مکمل های روزانه می تواند کمک زیادی به شما کند. اگر علائمی را تجربه کردید حتما به آبرسانی بدن توجه کنید.
به دیگری اطلاع دهید
با آزمایش کووید-۱۹ مثبت احتمال اینکه شما استرس و احساس مریضی داشته باشید یا دوری از خانه را تجربه کنید افزایش می یابد. شاید شما نخواهید در رسانه های اجتماعی خود اعلام کنید که آزمایش شما مثبت شده است اما اساسا باید به یکی از عزیزان معتمد اطلاع دهید که چه خبر است.
کار خوبی برای خودتان انجام دهید
گیر افتادن در اتاقی که حتی در خانه شما نیست و در وضعیت استرس زا قرار دارد احیانا تعطیلاتی نخواهد بود که در ذهن داشته اید. هنوز هم می توانید با کمی تلاش آنرا به تجربه بهتری تبدیل کنید. گل های تازه یا یک گیاه، یک لیوان خوب برای نوشیدنی صبحانه، خوشبوکننده کوچک یا روغن های ضروری سفارش دهید. اگر کامپیوتر شخصی همراه خود دارید بهترین زمان برای تماشای برنامه مورد علاقه شماست. این موارد کوچک می توانند به روشن شدن روزهای شما کمک کرده و احساس کنترل بیشتری به شما بدهند.
به نکات ذیل پیش از سفر توجه کنید
آزمایش مثبت کووید-۱۹ تحت هر شرایطی یک مورد اعجاب انگیز ناخواسته است و اگر در سفر هستید استرس بیشتری به همراه دارد.
پیش از این که از خانه خارج شوید حتما برای وقایع غیرمنتظره بودجه در نظر بگیرید. آماده باشید تا هزینه چند شب اضافی و یک آزمایش اضافی کووید-۱۹را پرداخت کنید.
در صورت مثبت بودن آزمایش، برنامه ریزی های لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که روزهای بعدی تا حد ممکن بصورت معمول پیش روند.
خونسردی خودرا حفظ کنید، لیست کارهای خودرا گام به گام انجام دهید و از خود پشتیبانی کنید و روزهای خوبی را برای خود رقم بزنید.
منبع:

1400/05/03
12:47:45
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: آزمایش , برنامه , تعطیلات , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر