استاندار مازندران:

همه دستگاهها موظف به برنامه ریزی برای رویداد ساری2022 هستند

همه دستگاهها موظف به برنامه ریزی برای رویداد ساری2022 هستند

لذت سفر: استاندار مازندران اظهار داشت: در رویداد ساری2022 معرفی جاذبه ها و توانمندی های گردشگری سراسر استان و بهره مندی همه مردم مازندران از این میزبانی مد نظر است که محوریت و مرکزیت این رویداد مهم ساری خواهد بود. بنا بر این همه دستگاهها موظف به برنامه ریزی برای کمک به برگزاری این رویداد بین المللی هستند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در سومین نشست برنامه ریزی رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ اظهار نمود: انتخاب ساری بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ یک اقدام نمادین است که در واقع معطوف کردن توجه کشورهای منطقه به ظرفیت ها و مزیت های مازندران و شهرهای مختلف این استان را به واسطه آن دنبال می نماییم. برگزاری درست این رویداد و میزبانی سبب تقویت شناخت مردم و ظرفیت های موجود در حوزه های مختلف می شود و جذب توریست خارجی به مازندران را تقویت می کند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ موضوع حاشیه ای نباید ما را از اهداف مان در این میزبانی غافل کند، تصریح کرد: ساری ۲۰۲۲ یک رویداد استانی و مؤثر برای تمام نقاط مازندران است و همه باید برای برگزاری مطلوب آن کمک کنند. ‎ کسب این میزبانی در اجلاس تاجیکستان اقدام ساده ای نبود و نباید به آسانی فراموش شود.
نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: آنچه که موجب عقب ماندگی مازندران شده مطرح کردن مسائل منطقه ای و بخشی نگری است. بنابراین همیشه در سالهای اخیر بعنوان نماینده عالی دولت بر مازندران یکپارچه تاکید کردم. ساری پایتخت اداری استان است و باید بپذیریم برجسته سازی مرکز استان، عامل توسعه و محرک پیشرفت تمام نقاط استان می شود.
حسین زادگان اضافه کرد: این رویداد یک اتفاق کاملا برد-برد به حساب می آید. برای اینکه تحرک کل استان برای رفع نقصها میزبانی از گردشگران را به دنبال دارد. بنابراین معتقدیم که اظهارات مخالفان این رویداد بر پایه دیدگاه کارشناسانه و مبتنی بر منافع مردم نیست. طبیعتا وقتی میهمان داشته باشیم و عنوان پایتخت گردشگری را کسب نماییم اهتمام می نماییم تا میزبانی آبرومندی رقم بخورد. پس بجای حاشیه سازی کمک نماییم تا پایتخت خوبی باشیم.
استاندار مازندران تاکید کرد که همه کمیته ها و دستگاه ها موظف می باشند با تعریف برنامه منطبق بر شرایط کرونائی موجود، وارد کار عملیاتی برای آماده شدن مازندران در میزبانی از گردشگران رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ شوند.
وی اضافه کرد: بسترفضای مجازی با عنایت به قابلیت های گسترده و نفوذ در جامعه با کمک صدا و سیما می تواند به برگزاری با شکوه این رویداد کمک زیادی کند. برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها و دعوت از کشورهای مختلف در حوزه فرهنگی، علمی و اقتصادی نیز می تواند منجر به اقدامات قابل توجهی در برجسته سازی رویداد ساری۲۰۲۲ شود.
افتتاح دبیرخانه کمیته «ساری شهر خلاق» رویداد ساری ۲۰۲۲ با حضور وزیر گردشگری - بوستان ولایت - ۳ خرداد ۱۴۰۰ تشکیل شورای سیاستگذاری رویداد ساری۲۰۲۲ در شهرداری
شهردار ساری نیز در این جلسه از تشکیل شورای سیاستگذاری ساری۲۰۲۲ اطلاع داد و اظهار داشت: کمیته های هشت گانه این ستاد در شهرداری ساری تشکیل شد و برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد در شهرداری مرکز استان در دستور کار قرار دارد.
جواد طالبی اظهار نمود: ذیل شورای سیاستگذاری رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ هشت کمیته شامل کمیته های «برنامه ریزی طرح و پژوهش»، «مالی پشتیبانی»، «زیرساختی و فنی»، «خدمات شهری و فضاسازی»، «فرهنگی و هنری»، «فناوری اطلاعات»، «روابط عمومی و تبلیغات» و «شهر خلاق» تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: انتخاب ساری بعنوان میزبانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ بطور قطع با اهمیت ترین و بزرگترین رویداد برای مرکز استان طی یک سال آینده است و همه ما وظیفه داریم بستر مناسب برای برگزاری بهتر این رویداد را فراهم نماییم.
شهردار ساری اضافه کرد: در آستانه عید سعید غدیر و شروع سال نو تبری از رییس موسسه فرهنگی اکو و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی دعوت شده که برای عقد تفاهم نامه سه جانبه مشترک در زمینه فرهنگی، گردشگری و ورزشی در گستره کشورهای عضو اکو و افتتاح خانه دوستی ساری و اکو به ساری بیایند که با عنایت به شرایط حاد کرونائی بعد از بهبود وضعیت استان این سفر انجام می شود.
این مسئول ضمن اشاره به برخی اقدامات درحال انجام توسط شهرداری برای بهسازی فضای شهری ساری و افزایش آمادگی میزبانی از توریستهای خارجی در سال ۲۰۲۲ تصریح کرد: ساخت پارک اکو در منطقه صفرآباد، بهسازی و ساخت جاده سلامت در پارک جنگلی سکوتپه، تشکیل شهرداری بافت کهن برای بهسازی و احیاء محله های تاریخی ساری، بهسازی میدان ساعت و همسان سازی سیمای واحدهای تجاری اطراف این میدان، برنامه ریزی برای اجرای سنگفرش در خیابان جمهوری اسلامی، ساخت پارک پایداری در حاشیه رودخانه تجن و برخی اقدامات برای تغییر و بهبود هویت بصری شهر در دستور کار شهرداری قرار دارد و در حال انجام می باشد.
مهر ۱۳۹۸ وزیران گردشگری کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اکو در سومین نشست خود به پیشنهاد مطرح شده از طرف ایران برای انتخاب سالانه پایتخت گردشگری این کشورها رأی مثبت دادند و در اولین گام نیز قرار شد که ساری بعنوان اولین پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو میزبان این رویداد بین المللی شود. شاءالله بعد از بهبود وضعیت کرونائی در استان این سفر صورت خواهد گرفت.منبع:

1400/05/02
12:14:13
5.0 / 5
932
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر