سفارش هایی برای مسافران تركیه در تعطیلات عید قربان

سفارش هایی برای مسافران تركیه در تعطیلات عید قربان

به گزارش لذت سفر همزمان با آغاز تعطیلات بلند عید قربان در ترکیه و موج سفری که از ایران و دیگر نقاط به سمت این کشور راه افتاده، انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه سفارش هایی برای سفر ایمن در این کشور داشته است.


مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری و پژوهشگر بازار گردشگری ترکیه ـ درباره این سفارش ها به ایسنا اظهار داشت: با آخر محدودیت های کرونا و تعطیلات ۹ روزه عید قربان در ترکیه، شهروندان این کشور بعد از گذشت یک سال محدودیت، با خیال آسوده به تعطیلات رفتند. با این حال، پزشکان متخصص همچنان اخطار می دهند نباید احتیاط را نادیده گرفت.
وی همینطور به سفارش های عضو هیأت مدیره انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه (TÜSAD) به شهروندان ساکن در این کشور اشاره نمود که تاکید شده پیش از تعطیلات، دُز دوم واکسن را حتما دریافت نمایند و از قوانین ماسک، فاصله و بهداشت همچنان پیروی کنند.
این کارشناس گردشگری افزود: انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه به شهروندان این کشور پیشنهاد کرده مقاصد سالم تر و دور از ازدحام جمعیت را برای تعطیلات انتخاب کنند و از دولت ترکیه خواسته برای مسافران خارجی که برای گذراندن تعطیلات به ترکیه سفر می کنند، همچون شهروندان روسیه که در این کشور نوع دلتا مکرر مشاهده شده است، تدابیر سختگیرانه داشته باشد.
وی اظهار نمود: نوع دلتا تابحال سریع ترین و راحت ترین سویه در میان موارد شناسایی شده ویروس کرونا است. بنابراین هتل ها و مکان های اقامتی شلوغ که در آن توریستهای خارجی بیشتری حضور دارند، از نظر کووید ۱۹ می توانند محیط های پرخطر باشند.
عباسی اظهار داشت: انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه به مردم این کشور سفارش کرده در صورت امکان با وسایل نقلیه شخصی سفر کنند. با لغو محدودیت مسافرت به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی، این وسایل می توانند برای انتقال کووید ۱۹ مستعد باشند. در صورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هیچگاه نباید ماسک برداشته شود و در صورت لمس مکان های مشترک مانند صندلی ها، دست ها باید با مواد ضدعفونی کننده تمیز شود.
او به دیگر سفارش های این انجمن که همزمان با تعطیلات در بعضی از شهرهای ایران، همچون تهران و البرز، انتشار یافته و شاید قابل رجوع و مورد استفاده مسافران داخل کشور و بخصوص گردشگران ایرانی که در این تعطیلات راهی ترکیه شده اند، باشد، اشاره نمود و اضافه کرد: بنا بر اعلام انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه و نتایج آخرین پژوهش ها، انتظار نمی رود ویروس کرونا از راه آب منتقل شود، اما تماس بزاق افراد آلوده با آب هنگام استفاده از دریا یا استخر امکان دارد در آن لحظه خطر آلودگی و انتقال بیماری ایجاد نماید. باآنکه این خطر در دریا و استخرهایی که مرتباً با کُلر ضدعفونی می شوند خیلی کم است، اما اجتناب از استخرهای شلوغ و حفظ فاصله اجتماعی در استخر و دریا در مقابل کووید ۱۹ محافظت خواهد نمود. دستگیره درها، تخت های ویژه آفتاب و حوله ها می توانند مستعد آلودگی باشند. شستن مداوم دست ها و استفاده از حوله ها و پارچه های شخصی در استراحتگاه خطر این روند را می کاهد.
این کارشناس بازار گردشگری ترکیه به سفارش های دیگر این انجمن اشاره نمود که تاکید شده است: با عنایت به اینکه ماسک ها در هوای گرم به سادگی مرطوب شده و قدرت محافظت خویش را در مقابل ویروس کرونا از دست می دهد و سبب می شود افراد به سادگی آلوده شوند، ازاین رو باید ماسک مرطوب را به سرعت تعویض کرد. همینطور تغذیه سالم، خواب منظم و کافی، مصرف زیاد آب و ورزش منظم در طول تعطیلات برای تقویت سیستم ایمنی بدن سفارش شده است.
منبع:

1400/04/31
14:16:26
5.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر