كشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

كشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

به گزارش لذت سفر یک تابوت تاریخی شامل بقایای دو انسان در انگلستان کشف شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوز، حین بازسازی «باغ های سیدنی» در شهر «باث» واقع در انگلستان یک تابوت سنگی رومی با قدمت ۲۰۰۰ سال درحالی که دو اسکلت در آن قرار داشتند کشف شد.
شورای این شهر با بیان خبر کشف این تابوت از این اکتشاف بعنوان فرصتی نادر برای پی بردن به روش ها و سنت های تدفین این منطقه در گذشته یاد کرده است.
گروهی از باستان شناسان با کاوش در این مکان موفق شدند این تابوت حدودا دومتری را از دل خاک بیرون بیاروند.
این تابوت از سنگ آهک های این منطقه ساخته شده و بقایای دو انسان را در خود جای داده است. کارشناسان دریافتند با عنایت به نحوه قرار دادن اجساد در تابوت این تابوت به غیرمسیحی ها تعلق داشته است.
علاوه بر این تابوت آثار تاریخی همچون مهره های شیشه ای سرخ و آبی و یک ظرف کوچک حاوی بقایای غذا هم در کنار این تابوت کشف شده اند.
کارشناسان همینطور با ایجاد مدلهای سه بعدی از محفظه تابوت و در بزرگ تر آن، ابعاد مختلف این اثر را مورد بررسی قرار دادند تا بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد هویت و اصالت افراد دفن شده در آن و ارتباط آنها با یکدیگر کسب کنند.
شورای این شهر از برنامه هایی برای به نمایش گذاشتن تابوت خالی به همراه عرضه نتایج تحقیقات بر روی اسکلت ها اطلاع داد و اعلام نمود این اکتشاف نشان دهنده اهمیت این شهر در حوزه دیرینه شناسی است.1400/04/15
13:10:08
5.0 / 5
1010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر