چادرملو نقطه عطف آشتی صنایع بزرگ با صنایع دستی اردكان

چادرملو نقطه عطف آشتی صنایع بزرگ با صنایع دستی اردكان

به گزارش لذت سفر یزد سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان از حمایت مجتمع صنعتی چادرملو از صنایع دستی اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی مجتمع صنعتی چادرملو در جهت آموزش، بسته بندی و فروش هنرصنعت هنرمندان دیار کویری اردکان حمایت های اثربخشی را آغاز می کند.


«محمود ادیبان» در گفتگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه صنایع دستی هر قومی نشات گرفته از آداب و رسوم آن منطقه است، اظهار نمود: صنایع دستی هر قوم شناسنامه و هویت مردمان هنر دوست آن دیار است.
وی با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی و فرهنگی صنایع دستی بهترین و زیباترین راه برای اشاعه فرهنگ و ارز آوری است، اظهار داشت: صادرات محصولات صنایع دستی با برند ایرانی به خارج از مرزهای ایران یکی از طریق های مقابله با این جنگ اقتصادی می باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد: این مهم مگر با آشتی صنایع بزرگ و خرد و خانگی که همان صنایع دستی است، تحقق نمی یابد.
به گفته وی، مجتمع صنعتی چادرملو به دنبال یک وظیفه اجتماعی جهت پشتیبانی از مشاغل خرد خانگی و صنایع دستی موجود در شهرستان، با به کارگیری افراد باتجربه و فعال و تحصیل کرده در زمینه بازاریابی به خدمت گرفته و بزودی حمایت های اثربخشی را در حوزه صنایع دستی از هنرمندان این عرصه انجام خواهد داد.
ادیبان با بیان اینکه نگاه مشاور این شرکت پشتیبانی از صنایع دستی است، خاطرنشان کرد: در نخستین اقدام، با گردآوری هنرمندان صنایع دستی در تمام رشته ها از مشکلات آنها با خبر و سفارش هایی در مورد برندسازی، تولید و فروش عرضه شد.
وی به جلسه روز گذشته این بخش صنعت با همراهی نماینده یکی از شعب بانکهای استان اشاره نمود و اظهار داشت: نماینده این بانک و کارشناس صنایع دستی اداره میراث فرهنگی از چند مجموعه کارگاه صنایع دستی در اردکان بازدید کردند.
این مسئول ضمن اشاره به خبر نوید بخش پشتیبانی از صنایع دستی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: این مجتمع صنعتی از حمایت های همه جانبه خود برای شکوفایی صنایع دستی شهرستان اردکان اطلاع داده است.
وی ابراز امیدواری کرد و که دیگر صنایع بزرگ شهرستان هم در جهت پشتیبانی از این حوزه مهم در بخش میراث فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.
منبع:

1400/04/12
23:23:40
5.0 / 5
1059
تگهای خبر: آموزش , برند , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر