مونسان:

گردشگری داخلی در دوره پساكرونا جهش خواهد یافت

گردشگری داخلی در دوره پساكرونا جهش خواهد یافت

به گزارش لذت سفر ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: جهش گردشگری داخلی در دوران پساکرونا قابل پیش بینی و قطعی است.


علی اصغر مونسان جمعه شب در حاشیه آیین افتتاح یک هتل چهار ستاره در مشهد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: بسیار خوش بین هستیم که با توسعه و گسترس واکسیناسیون در کشور و به ویژه با ورود واکسن های ایرانی، وزارت بهداشت موفق به افزایش واکسیناسیون شود و بدین سان در ماه های آتی با محدود شدن شیوع ویروس کرونا در کشور اجازه پیدا نماییم کارهای حوزه گردشگری را به حالت عادی بازگردانیم.
وی با اعلان اینکه تمهیدات خوبی برای پساکرونا اندیشیده شده است، افزود: مردم به اندازه کافی مطالبه سفر را دارند ولی به سبب محدودیت های فعلی سفرهایشان را محدود کرده اند که بمحض اعلام اجازه سفر، شاهد اوجگیری گردشگری داخلی خواهیم بود.
وزیر گردشگری اظهار نمود: کشور در بخش گردشگری خارجی نیز به شدت از ناحیه شیوع ویروس کرونا لطمه دیده است بطوریکه در سال قبل تنها ۵۰۰ هزار توریست وارد کشور شدند و حال آنکه تا پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه میزبان بیش از هشت میلیون و ۸۰۰ هزار توریست خارجی بودیم و این روند همچنان صعودی بود.
مونسان افزود: بدین سبب بازگشت به آن سطح از گردشگری خارجی و گرفتن سهم واقعی مان از بازارهای جهانی خیلی مشکل است اما برای این امر برنامه داریم و بمحض اجازه صدور روادید، آماده شروع فعالیتها دراین زمینه هستیم.
وی با اعلان اینکه سازمان جهانی گردشگری، ایران را جزو اعضای موفق در حوزه رعایت پروتکلهای بهداشتی دوران کرونا شناخته است، اظهار داشت: بمحض باز شدن مرزها، آماده میزبانی آن دسته از توریستهای خارجی هستیم که ۲ دوز واکسن را دریافت کرده اند.
مونسان در ادامه با اعلان اینکه در دوران دولت دوازدهم ۱۷۵ پروژه در زمینه های سه گانه کاری این وزارتخانه به بهره برداری رسیده است، اظهار نمود: اکنون ۲۴۱ طرح گردشگری در استان خراسان رضوی با ۵۱۰ هزار میلیاردریال اعتبار درحال اجراست که نشان از اهمیت این منطقه برای گردشگری کشور و به ویژه گردشگری مذهبی دارد.
وی اضافه کرد: مشهد مقدس یکی از بهترین کیفیتهای خدمات هتلی کشور را دارد و خوشبختانه با تایید وزارت بهداشت، رعایت پروتکلهای بهداشتی در تمامی هتلهای کشور در سطح مطلوب و قابل قبولی انجام شده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مسافرت ۲ روزه خود به مشهد مقدس ضمن زیارت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) با برخی از مدیران و مسئولان استان خراسان رضوی دیدار خواهدنمود.
مونسان که امروز هتلی چهار ستاره را در مشهد افتتاح نمود، فردا علاوه بر زیارت مضجع شریف رضوی با تولیت آستان قدس رضوی دیدار می کند.منبع:

1400/04/12
16:34:17
5.0 / 5
1055
تگهای خبر: برنامه , توریست , خدمات , زیارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر