روس ها را اول به تركیه ببرید!

روس ها را اول به تركیه ببرید!

به گزارش لذت سفر آژانس گردشگری فدرال روسیه (روس توریسم) به توراپراتورهای این کشور سفارش کرد: توریستهایی که سفر آنها به تعویق افتاده است باید در اولویت به ترکیه اعزام شوند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، مردم روسیه برای سفر به ترکیه درحالی تشویق می شوند که ایران و روسیه اخیرا بر سر لغو روادید برای سفرهای گروهی شهروندان دو کشور توافق کرده اند. با این وجود بسته بودن مرزهای ایران و روسیه به روی گردشگران دو کشور و توقف صدور ویزای توریستی، اجرای این توافق را با چالش مواجه کرده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعد از آن توافق، از اشتیاق زیاد روس ها برای سفر به ایران سخن گفته بود و مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی این وزارت خانه هم با استناد به اظهارات رئیس اتحادیه آژانس داران گردشگری روسیه، به تلاش آژانس های این کشور با هدف جایگزین کردن ایران، برای دو میلیون و ۵۰۰ هزار توریست روس بازمانده از سفر ترکیه، اشاره کرده بود. اما اینک، آژانس گردشگری فدرال روسیه به توراپراتورهای این کشور پیشنهاد کرده توریستهایی را که در یک سال قبل موفق نشده اند سفر بروند به ترکیه بفرستند.
زارینا دوگوزووا ـ رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه ـ که طرف امضای برنامه اقدام مشترک لغو روادید سفرهای گروهی با ایران بود، اظهار داشت: در روسیه افرادی هستند که بیشتر از یک سال منتظر مانده اند، ما از آنها می خواهیم که به تعطیلات بروند.
وی همینطور یادآوری کرده که اولویت اعزام به ترکیه کسانی باشند که تور ترکیه را پیش از ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹ همزمان با اوج گرفتن ویروس کرونا در بیشتر کشورها) خریده اند، اما به علت محدودیت های کرونایی نتوانسته بودند به تعطیلات بروند.
روسیه درحالی مردم کشورش را برای سفر در تعطیلات تشویق می کند که تا کنون نزدیک به ۱۱ درصد جمعیت این کشور در مقابل کووید واکسینه شده اند.
با این حال، آژانس گردشگری فدرال روسیه، توراپراتورهای این کشور را موظف کرد بسته های جذاب سفر را به کسانی که به علت محدودیت های کرونا تا ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ متضرر می شوند، عرضه کنند.
رئیس آژانس گردشگری فدرال روسیه دلیل تشویق مردم کشورش برای سفر به ترکیه را این چنین شرح داده است: بدهی توراپراتورها به گردشگران روس به علت تورهایی که سال قبل اجرا نشد، از ۴۴ میلیارد به ۷ میلیارد روبل کاهش یافته است. ۵ میلیارد روبل از بدهی باقی مانده توراپراتورها در ارتباط با تورهای ترکیه است. ما از توراپراتورها درخواست کردیم ابتدا این بدهی را پرداخت کنند و به افرادی که بیشتر از یک سال صبر کرده اند اولویت دهند تا این افراد تعطیلات خویش را در ترکیه به سر ببرند.
او افزود: توریستهایی در روسیه وجود دارند که تورهای آنها به علت تصمیم به توقف پروازها در ماه آوریل ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹)، به تأخیر افتاد و هم اکنون بیشتر از ۴۰ میلیارد روبل از تور اپراتورها طلب دارند. ما امیدواریم که توراپراتورها هر چه سریع تر به تعهدات خود در برابر گردشگران عمل کنند. این مهم ترین وظیفه ماست. با این وجود، ایمنی مردم و رعایت تمام اقدامات احتیاطی هم باید در درجه اول قرار گیرد.
مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری و تحلیل گر بازار گردشگری ترکیه ـ با این توضیح که روسیه درحالی به تشویق مردم کشورش برای سفر به ترکیه دست زده که اخیرا مقامات وزارت گردشگری و فعالان این صنعت در ترکیه برای بازگشایی راه سفر روس ها رایزنی هایی را با مقامات گردشگری روسیه انجام داده اند.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، ترکیه همچون محبوب ترین مقاصد سفر مردم روسیه است. آنها عادت دارند در سال دو تا سه سفر به خارج از کشور خود سفر کنند و معمولاً ۴۵ درصد روس ها ترجیح می دهند به سواحل دریا سفر کنند. آنتالیا یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر شهروندان روسیه است تا جایی که آنرا خانه دوم خود می دانند.
عباسی همینطور اظهار داشت: یکی از علل بازگشت روس ها به ترکیه سرعت بالای واکسیناسیون در ترکیه است. این کشور واکسیناسیون گروه سنی ۲۵ تا ۳۰ سال را شروع کرده و از روز جمعه (چهارم تیرماه) افراد بالای ۱۸ سال را اضافه خواهد نمود. با شتابی که شروع شده است، بزودی نصف بیشتر مردم ترکیه واکسینه خواهند شد و روس ها با مشاهده این شرایط به ترکیه بازگشته اند که این برای ترکیه یک موفقیت به حساب می آید.
منبع:

1400/04/06
11:13:00
5.0 / 5
1226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر