كشف سكه های متعلق به دوران طاعون

كشف سكه های متعلق به دوران طاعون

به گزارش لذت سفر یک فرد در انگلستان سکه های نادر متعلق به دوران طاعون یا مرگ سیاه را کشف کرده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، دو سکه طلا متعلق به زمانی که همه گیری طاعون یا مرگ سیاه در قرن چهاردهم انگلستان را فرا گرفته بود در این کشور کشف شده اند.
بر روی هر دو این سکه های تاریخی تصویر «ادوارد سوم» کسی که اهتمام کرد ضرب سکه طلا را به انگلستان معرفی نماید نقش بسته است. روند ضرب یکی از سکه هایی که بتازگی کشف شده است و به نام سکه های پلنگی شناخته می شود برای اولین بار در سال ۱۳۴۴ میلادی شروع شد اما با مشکلاتی همراه بود و ضرب آن موفقیت آمیز نبود. بدین سبب از ۱۳۵۱ سکه جدیدی ضرب شد؛ سکه هایی که حدودا هفت گرم وزن داشتند. یکی از دو نمونه سکه هایی که بتازگی کشف شده اند در حقیقت یکی از همام سکه های هفت گرمی شمرده می شود.
این دو سکه در سال ۲۰۱۹ کشف شده بودند اما تحقیقات باستان شناسان بتازگی به انتها رسیده است. باستان شناسان درباره اینکه این دو سکه چطور از دل خاک سر درآورده اند دو فرضیه را بیان کرده اند. به عقیده آنها این دو سکه همزمان با هم در خاک دفن شده اند که علت آن می تواند مخفی کردن گنجینه و یا گم شدن کیف پول باشد.
اگرچه هر دو سکه خمیده شده اند اما شرایط مناسبی دارند و فقط خراش هایی جزئی که بنظر می رسد بر اثر کارهای کشاورزی به وجود آمده باشد بر روی سطح آنها دیده می شود.
سکه های طلایی پلنگی که در سال ۱۳۴۴ ضرب می شدند از طلا با ۹۶ درصد خلوص تولید شده بودند. کشف این سکه باتوجه به اینکه تعداد زیادی از آن ضرب نشده بود بسیار قابل توجه است.
کارشناسان معتقدند مالک این دو سکه طلا در زمان گذشته به طبقه ثروتمند جامعه تعلق داشته است. در آن زمان ارزش این دو سکه معادل ۱۶۷۰۰ دلار فعلی بوده است.
این اکتشاف نشان میدهد سکه های پلنگی در بازه زمانی طولانی تری نسبت به آن چه قبل تر تصور می شد ضرب می شدند.
1400/04/04
13:59:19
5.0 / 5
894
تگهای خبر: تاریخی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر