آماده شدن ایران برای ورود توریستهای خارجی

آماده شدن ایران برای ورود توریستهای خارجی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آستانه بازگشایی مرزهای کشور از استانها خواست برای معرفی ایران بعنوان مقصد گردشگری ایمن، نظارت جدی بر رعایت پروتکلهای بهداشتی تاسیسات گردشگری سراسر کشور را در دستور کار قرار دهند.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، ولی تیموری در نشست مجازی با مدیران کل و معاونان گردشگری استانهای کشور که با هدف هماهنگی و برنامه ریزی بمنظور حضور شایسته در نمایشگاه گردشگری اکسپو دبی ۲۰۲۱ برگزار شده بود، اظهار داشت: رویداد مهم و جهانی اکسپو دبی از دو منظر معرفی ظرفیت های گردشگری کشور و نیز بهره مندی از فرصت نزدیکی ایران با محل برگزاری این رویداد بمنظور جذب توریستهای خارجی شامل بازدیدکنندگان و غرفه داران رویداد مذکور در دستور کار قرار دارد، بدین جهت باتوجه به امکان باز شدن کنترل شده و تحت نظارت مرزهای بین المللی به روی گردشگران ظرف روزهای آینده، لازم است زمینه حضور ضابطه مند توریستهای خارجی در استانهای کشور فراهم گردد.
معاون گردشگری قبل تر آگاهی داده بود صدور ویزای توریستی ایران بعد از یک سال توقف از تیرماه ۱۴۰۰ از سر گرفته می شود.
تیموری در ادامه این جلسه درباره چگونگی حضور ایران در نمایشگاه اکسپو دبی اظهار داشت: نیاز است باتوجه به نزدیکی زمان برگزاری رویداد اکسپو ۲۰۲۱ دبی و بطور کل فراهم آمدن امکان حضور توریستهای خارجی در کشور، استان هایی که مقصد گردشگری ورودی هستند، با تاکید رصد شوند و نظارت متوالی رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی در مراکز و واحدهای گردشگری کشور و همین طور آموزش باردیگر به ذی نفعان و بخش خصوصی مرتبط و نیز بهره برداری از اقلام تبلیغاتی متناسب برای متقاعدسازی برای جلب اعتماد گردشگران، آمادگی لازم را برای شروع باردیگر گردشگری بین المللی بصورت محدود و کنترل شده داشته باشند.
معاون گردشگری بیان کرد: نیاز است هر یک از ادارات کل استانی با ارائه دو برنامه، شامل برنامه تخصصی همچون اقدامات برای حضور در غرفه گردشگری و همین طور برنامه دوم شامل مشارکت در سایر بخش های حاضر در عرصه صنعت گردشگری کشور بصورت شایسته، مؤثر عمل کنند.
بر طبق این خبر، نمایشگاه اکسپو دبی در بازه زمانی شش ماه از ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ برابر با ۲ مهر ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی کشور امارات با حضور بیش از ۱۹۲ کشور و پیش بینی بیش از ۲۵ میلیون نفر بازدیدکننده انجام می شود. پاویون جمهوری اسلامی ایران نیز در متراژ ۲۰۱۴ مترمربع با شعار «ایران، تمدنی کهن و استوار؛ تنوع اقوام و میزبان ملت ها» در موقعیت مکانی مطلوبی در این نمایشگاه قرار دارد. حوزه گردشگری نیز در ۶۰ مترمربع بصورت مستقیم و در ۳۸۲ متر مربع بصورت مشارکتی معرفی ظرفیت های صنعت گردشگری کشور را عهده دار خواهد بود.1400/04/01
20:50:42
5.0 / 5
1306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر