توسط شبكه اتحادیه تعاون روستایی؛

1 و یك دهم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری شد

1 و یك دهم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری شد

لذت سفر: مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، از خرید یک میلیون و 100 هزار تن گندم از 22 استان کشور از طرف شبکه اتحادیه تعاونی روستایی آگاهی داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رامین گیلانشاهی با اشاره به اینکه خوزستان تا حالا بیشترین میزان خرید گندم در کشور را به خود مختص کرده است، اظهار داشت: اتحادیه مرکزی تعاون روستایی کشور در امتداد سیاست های حمایتی و اقتصادی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دستیابی به خوداتکایی در حوزه تولید گندم، پشتیبانی از کشاورزان و توسعه کارهای تجاری با همکاری تشکل های تحت پوشش در قالب قرارداد مباشرت با شرکت تجاری دولتی ایران، مبادرت به خرید تضمینی - مباشرتی گندم در سطح استانهای تولید کننده گندم کرده است، که در این راستا از شروع سال جاری تا حالا موفق به خرید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم از ۲۲ استان کشور شده ایم.
وی با اشاره به اینکه این مهم توسط ۲۶۵ مرکز خرید در سراسر کشور انجام شده است، بیان داشت: این میزان خرید ۴۷ درصد گندم خریداری شده کشور را شامل می شود.
این مسئول به ادامه طرح خرید گندم تا اختتام شهریور ماه اشاره و اشاره کرد: این طرح با شروع و اختتام فصل برداشت دیگر استانهای کشور به تدریج ادامه خواهد داشت.
مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور ضمن اشاره به ۲۲ استانی که تا حالا خرید گندم در آنها انجام شده است، اظهار داشت: تا حالا در استانهای هرمزگان، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، فارس، قم، قزوین، سمنان و… خرید گندم انجام و یا در حال انجام می باشد که تا کنون بیشترین میزان خرید گندم کشور به استان خوزستان متعلق می باشد.
وی اشاره کرد: طبق آمار به دست آمده تا حالا حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در سطح کشور خریداری شده است که یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم از این مقدار توسط شبکه تعاون روستایی کشور خریداری شده است.
گیلانشاهی با اشاره به اینکه سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور سهم به سزایی در خرید مباشرتی گندم کشور دارد، اظهار داشت: هم اکنون نیمی از گندم تولید شده کشور توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.
مدیرکل دفتر تجاری محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در ادامه به ظرفیت و پتانسیل های سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور اشاره و عنوان کرد: این سازمان همیشه از تمام ظرفیت خود در حوزه خریدهای مباشرتی همچون خرید گندم، کلزا، دانه های روغنی و چای استفاده می نماید.
وی از در دستور کار قرار گرفتن تجارت بین شبکه ای هم اکنون آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با راه اندازی طرح تجارت بین شبکه ای، به شکل فزاینده ای از ظرفیت مراکز جمع آوری برای سایر محصولات کشاورزی و ارائه آن در فروشگاه های تحت پوشش شبکه تعاون روستایی در سراسر کشور استفاده گردد.
این مسئول در ادامه به راه اندازی روستا بازارها در کشور اشاره و بیان کرد: هم اکنون ۱۴۵ روستا بازار در سطح کشور فعالیت می نمایند که عرضه محصولات کشاورزی را از تولید به مصرف بصورت مستقیم بر عهده دارند همین طور در کنار آن در همه کلانشهرهای کشور فروشگاه های بزرگ عرضه محصولات کشاورزی و سایر وسایل مورد نیاز شهروندان درحال فعالیت هستند.
گیلانشاهی در خاتمه اظهار نمود: امیدواریم برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کشاورزان بتوانیم مراکز جمع آوری و خرید را برای همه محصولات کشاورزی گسترش دهیم تا بصورت دائم در حوزه خرید و عرضه محصولات کشاورزی بصورت مستقیم از تولید به صرف فعالیت نموده و نقش مؤثری در بازار عرضه محصولات کشاورزی داشته باشیم.


منبع:

1400/03/26
22:40:08
5.0 / 5
1336
تگهای خبر: تولید , خرید , روستا , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر