لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در مسافرت آتی وزیر گردشگری به مسكو

لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در مسافرت آتی وزیر گردشگری به مسكو

به گزارش لذت سفر سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام نمود که در مسافرت آتی «علی اصغر مونسان» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسکو موافقت نامه لغو ویزای گروهی بین دو کشور به امضا خواهد رسید.


کاظم جلالی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در مسکو تصریح کرد: علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان فردا یکشنبه برای امضای سند اجرایی موافقتنامه لغو روادید گردشگری گروهی به مسکو خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: بر طبق این سند گردشگران دوکشور از راه شرکتهای معتبر گردشگری و با ویزای گروهی به ایران و روسیه سفر خواهند کرد.

سفیر ایران اظهار داشت: در این سفر همینطور تفاهم نامه همکاری بین موزه نیاوران ایران و موزه پوشکین روسیه به امضا خواهد رسید.

جلالی با اشاره به اینکه گردشگری عامل مهمی در شناخت مردم دوکشور و پشتوانه ای محکم برای توسعه مناسبات ایران و روسیه به حساب می آید خاطرنشان کرد: سفرهای گروهی میان دو کشور بدون احتیاج به دریافت روادید انجام می شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون اظهار داشت: فاصله نزدیک، زمان کوتاه سفر، موزه های فراوان موجود در کشور روسیه، طبیعت و جذابیت های شهرهای این کشور و در زمینه گردشگران روسیه تنوع آب و هوایی فراوان کشور ایران، آفتاب زیاد که در کشور روسیه کم است، جزایر و سواحل خیلی خوب ایران، کویرهای مشهور ایران که کویر لوت جزو میراث جهانی یونسکو است، همراه با تورهای کویرنوردی فعال، کوه ها و جنگل های کشور ایران که همراه با فرهنگ و تاریخ کشورمان یک مجموعه قوی برای سفر گردشگران میان دو کشور بوجود می آورد.

جلالی خاطرنشان کرد: مبحث گردشگری امری بسیار مهم در اقتصاد جهانی است و تولید ناخالص ملی (جی دی پی) بالایی را تشکیل می دهد، دو کشور ایران و روسیه هر دو پر جمعیت و پر توریست هستند، اساسا در شرایط فعلی که هر دو کشور در تحریم هستند گردشگری می تواند یک محرک عالی برای چرخش مالی میان ایران و روسیه باشد و نقش مهمی در پویایی اقتصاد ایفا کند؛ همینطور می تواند شغل های پایدار فراوانی را هم به وجود بیاورد.

وی صنعت توریسم را از صنایع پویای جهان عنوان نمود که تأثیر قابل ملاحظه ای در گردش مالی میان دو کشور ایران و روسیه در شرایطی که تحریم های ایالات متحده آمریکا هر دو کشور را درگیر کرده، خواهد داشت.
مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش تر گفته بود فعلا برنامه ای برای لغو ویزای انفرادی میان دو کشور وجود ندارد. طبیعی است که ابتدا منتظر نتیجه تجربه لغو روادید گروهی باشیم و بعد از آن اگر نیازی احساس شد به فکر روادید انفرادی هم خواهیم بود.
بر اساس اعلام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با لغو روادید گروهی پروازهای میان دو کشور افزایش می یابد.1400/03/17
13:33:49
5.0 / 5
956
تگهای خبر: برنامه , توریست , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر