كشف یكی از قدیمی ترین آثار جنس طلا در آلمان

كشف یكی از قدیمی ترین آثار جنس طلا در آلمان

باستان شناسان موفق به کشف اثری تاریخی شده اند که بعنوان قدیمی ترین اثر تاریخی از جنس طلا که تابحال در جنوب غربی آلمان کشف شده است شناخته می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از لایو ساینس، باستان شناسان در آلمان قبر ۳۸۰۰ ساله یک زن حدودا ۲۰ ساله را کشف کرده اند.
باستان شناسان در مقبره این زن فقط یک اثر تاریخی را کشف کرده اند: یک شی ء مارپیچ از جنس طلا که احیانا بعنوان وسیله ای برای تزئین مو استفاده می شده است.
کارشناسان این اثر را بعنوان قدیمی ترین اثر تاریخی از جنس طلا در جنوب غربی آلمان شناسایی کرده اند. این اثر تاریخی که بخش اعظمی از آن از جنس طلا است ۲۰ درصد نقره و کمتر از ۲ درصد مس و مقادیر ناچیزی پلاتین و قلع را شامل می شود. به قول کارشناسان، کشف فلزهای پرارزش متعلق به این دوره از تاریخ در جنوب آلمان بسیار نادر است.
باستان شناسان هیچ شواهدی از جراحت و یا بیماری در بقایای این زن کشف نکرده اند ازاین رو دلیل مرگ او مشخص نمی باشد. با این وجود کشف این اثر تاریخی در قبر این احتمال را به وجود می آورد که این زن به طبقه بالایی در جامعه تعلق داشته است.
با کمک تعیین قدمت رادیوکربنی، زمان مرگ این زن بین ۱۸۵۰ قبل از میلاد تا ۱۷۰۰ قبل از میلاد تخمین زده شده است. در آن زمان هنوز سیستم نوشتاری در جنوب غربی آلمان رواج پیدا نکرده بود در نتیجه هیچ نوشته ای که شامل اطلاعاتی درباره هویت این زن باشد کشف نشده است.
منبع:

1400/03/09
10:06:45
5.0 / 5
967
تگهای خبر: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر