وزیر میراث فرهنگی عنوان كرد

رونق صادرات در حوزه صنایع دستی كشور

رونق صادرات در حوزه صنایع دستی كشور

به گزارش لذت سفر از گیلان وزیر میراث فرهنگی، ضمن اشاره به وضعیت خوب صادرات تولیدات صنایع دستی کشور با وجود تحریم ها، اظهار داشت: راه اندازه نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است و کمک شایانی به معیشت خانواده ها می کند.


علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از روستای قاسم آباد از توابع شهرستان رودسر در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به وجهه جهانی روستای قاسم آباد در صنایع دستی، اظهار نمود: ثبت جهانی چادرشب بافی در قاسم آباد به رونق اقتصادی و معیشتی مردم منطقه کمک می کند.
وی با تکیه بر ضرورت ثبت جهانی میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور به منظور معرفی آن به توریستهای داخلی و خارجی، اضافه کرد: افزایش فروش محصولات صنایع دستی یکی دیگر از آثار ثبت جهانی است که صنعت چادرشب بافی قاسم آباد این ظرفیت را دارد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ضمن اشاره به وضعیت خوب صادرات تولیدات صنایع دستی کشور با وجود تحریم ها، اظهار داشت: روز به روز درحال افزایش صادرات هستیم و در این راستا به همکاری متولیان اقتصادی کشور جهت افزایش سهم صنایع دستی در بازارهای جهانی نیاز داریم تا در حوزه ارزآوری نقش آفرین باشیم.
مونسان، از راه اندازی نمایشگاه چادرشب بافی جهت ایجاد بازار و اشتغالزایی اطلاع داد و افزود: راه اندازه نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است و کمک شایانی به معیشت خانواده ها می کند.
وی با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی توجه ویژه ای به ثبت ملی و ثبت جهانی آثار میراثی و طبیعی و صنایع دستی دارد، تصریح کرد: کشور ما ظرفیت های فراوانی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد و باید از ظرفیت های موجود برای توسعه اقتصادی کشور استفاده نماییم.
منبع:

1400/03/08
11:36:49
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: توریست , تولید , ثبت , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر