وعده میراث فرهنگی برای احیای ارگ

وعده میراث فرهنگی برای احیای ارگ

معاون میراث فرهنگی کشور در بازدید از پردیس ارگ معاونت صدا وعده داد که بمنظور احیای ساختمان های ارگ و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، این مجموعه را یاری کند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در این دیدار محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - با هیأت همراه از پردیس ارگ معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند که علت این دیدار بررسی امکانات برای تاسیس موزه صداوسیما بود.
طالبیان همین طور در حاشیه ضمن بازدیدی از اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش با هنرمندان و پروسه تولید نمایش رادیویی آشنا شد.
در ادامه این بازدید، معاون میراث فرهنگی، ارگ رادیو را از قدیمی ترین بناهای موجود صداوسیما و میراث فرهنگی دانست و قول مساعد داد که در جهت احیای مجموعه ساختمان های ارگ و ساختمان های اداره کل هنرهای نمایشی رادیو همکاریهای لازم را انجام دهد.
محسن سوهانی، مدیر کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش نیز بر اهمیت و لزوم و حفظ مجموعه هنرهای نمایشی رادیو بعنوان یکی از میراث مهم فرهنگی و ملی از نظر سرمایه انسانی و میراث ساختمانی تاکید و ابراز امیدواری کرد که با رایزنی ها و عقد تفاهم نامه فی مابین، مجموعه تاریخی ارگ و ساختمان های مربوط به اداره کل هنرهای نمایشی رادیو حفظ شود و ارتقا پیدا کند.

1400/02/31
19:07:00
5.0 / 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر