استاندار:

شهرهای مازندران برای رویداد گردشگری 2022 آماده شوند

شهرهای مازندران برای رویداد گردشگری 2022 آماده شوند

به گزارش لذت سفر استاندار مازندران رویداد گردشگری ۲۰۲۲ اکو را فرصتی برای جذب سرمایه گذاران و ایجاد تحول در گردشگری بین المللی استان توصیف کرد و اظهار داشت: تمامی شهرهای مازندران با عنایت به برخورداری از موقعیت های ممتاز گردشگری از الان برای عرضه این ظرفیت ها در رویداد اکو آماده شوند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری مازندران که با محوریت رویداد گردشگری ۲۰۲۲ عضو کشورهای اکو در رامسر برگزار شد، اضافه کرد: تمامی شهرهای مازندران از ظرفیت های بی بدیل و غنی برای جذب گردشگری نظیر آئین ها، مسابقات، جشنواره های بومی - محلی، آثار تاریخی و طبیعی برخوردار می باشند و می توانند در چنین فرصتی این ظرفیت ها را معرفی کنند.
وی اظهار نمود: بسیاری از کشورها هرچند اندکی از ظرفیت های مشابه مازندران را ندارند، ولی با هزینه های گزاف و رایزنی دنبال کسب امتیازی مانند برگزاری مسابقات ورزشی یا نمایشگاه ها می گردند تا بتوانند از آن بعنوان فرصت اقتصادی و بستر جذب توریستهای داخلی و خارجی استفاده کنند و الان فرصتی کم نظیر به نام رویداد گردشگری ۲۰۲۲ در اختیار مازندران با ظرفیت کم نظیر گردشگری قرار گرفته است تا خودش را ثابت کند.
پیشنهاد میزبانی مازندران بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی معروف به اکو با عنوان رویداد ساری ۲۰۲۲ اوایل سال ۹۸ از جانب میراث فرهنگی و استانداری مازندران به میراث فرهنگی کشور داده شد و روز ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۹۸ هم به تصویب هیات وزیران کشورهای عضو اکو در تاجیکستان رسید.
این رویداد از آذر ماه سال ۹۸ با استقرار دبیرخانه در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سپس اقدامات تبلیغاتی همچون رونمایی از لگو، فعالیت اجرایی خویش را شروع کرد.
کارشناسان اقتصادی بر این اعتقادند که با عنایت به ظرفیت های بالقوه و بالفعل مازندران برای جذب توریست و همینطور قرارگیری در خوش آب و هواترین منطقه خاورمیانه و آسیای غربی، پایتختی این استان برای رویداد گردشگری ۲۰۲۲ اکو می تواند تحولی شگرفی در گردشگری بین المللی استان ایجاد نماید.
کشورهای حوزه اکو علاوه بر مرزهای مشترک سیاسی – جغرافیایی، دارای همپوشانی قلمروهای فرهنگی هستند که تأثیر این مشترکات، تاریخ و تمدن منطقه را شکل داده که در مجموع یکی از قدیمترین زیستگاه های جوامع بشری در دنیا است. این مشترکات فرهنگی و ظرفیت های غنی منطقه در حوزه تجارت و ساختارهای اقتصادی سبب شکل گیری یکی از محوری ترین راه های تاریخی تجارتی جهان به نام راه ابریشم در این منطقه شد.
بسترهای تاریخی و تمدنی به همراه ظرفیت های محیطی در حوزه اکو می تواند سرآغاز یک حرکت بسیار مهم در اقتصاد گردشگری مازندران باشد و استان را جهت مقصد سازی گردشگری بین المللی توانمند سازد و آینده روشنی را برای استان رقم بزند.
همکاری جهت آسان سازی سفر در کشورهای عضو اکو برای اعضاء یکی از اهداف فصل پایتخت های گردشگری کشورهای این حوزه است. پایتخت گردشگری در استان ها یا ایالت های کشورهای عضو اکو سبب نشان دادن ظرفیت های هر منطقه در ابعاد جهانی می شود و تلاش این مناطق برای سهم بری از اقتصاد گردشگری ناشی از مسافرت های بین المللی را بسیار بالا می برد که نتیجه آن عدالت اقتصادی در کل جغرافیای یک ایالت یا استان است که سبب رفاه اجتماعی و پویایی اقتصاد مناطق در کل کشور خواهد شد.
سازمان همکاری اقتصادی به صورت مخفف اکو یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سال ۱۳۴۳ (۱۹۶۴) اولین بار آنرا پایه ریزی کردند. الان تعداد ۱۰ کشور امروز عضو سازمان همکاری اقتصادی هستند.
مشارکت حداکثری، هدف نهایی تلاشهای انتخاباتی ۲۸ خرداد
نماینده عالی دولت در مازندران همینطور در این جلسه به مهم ترین رویداد سیاسی پیش روی کشور و انتخابات ریاست جمهوری اشاره نمود و اظهار داشت: امروز آنچه در این همایش ملی سیاسی برای ما اهمیت و اولویت دارد مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق دریافت رای است، بنا بر این مسؤلان دست اندرکار از هر گونه تلاش امیدوار کننده مردم نسبت به آینده دریغ نورزند.
حسین زادگان با بیان اینکه دشمن از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تابحال به انحای مختلف در صدد مخدوش کردن چهر نظام اسلامی بوده است، اضافه کرد: برای مقابله با توطئه های و ترفندهای دشمن نقش رسانه ها، نهادهای فرهنگی و انقلابی در این عرصه بسیار مهم می باشد که باید به شکل هنرمندانه و به موقع برای روشنگری افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.
نماینده عالی دولت در مازندران با تکیه بر رفتار داوطلبانه و ارتباط مناسب در جهت تکریم ارباب جوع، اظهار داشت: مسؤلان در حوزه های مختلف و دستگاههای اجرایی هم در این شرائط بد اقتصادی که بخش عمده آن به تحریم های ظالمانه و شکننده دشمن مرتبط می باشد باید مشکلات مردم را شناسایی کنند چرا هرگونه کوتاهی در این شرائط بزرگ ترین ضربه به مشارکت مردم در این دوره انتخابات به دنبال دارد.
استاندار مازندران با تاکید براین نکته که رای اولی ها نسبت به حق رای و تعیین سرنوشتشان در کشور حساس شوند، اظهار داشت: هیچ دستگاه دولتی حق فعالیت له یا ضد هیچ داوطلب انتخاباتی چه ریاست جمهوری و چه دیگر انتخابات را ندارد و حتی نباید از این جایگاه و امکانات دولتی در این عرصه ها استفاده نماید.
حسین زادگان با اظهار اینکه دولت نقش بستر سازی در کشور را ایفا می کند، اضافه کرد: آنانی که انتظارات بیشتر از توان و خارج از توان دولت را به مردم القا می کنند، هزینه ای را برای نظام و دولت بوجود آورده اند.
وی همینطور به ساخت اسکله دریایی تفریحی و سایر زیرساخت های مورد بهره برداری در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت که دولت با فراهم نمودن چنین زیرساخت هایی و حذف بروکراسی ها اداری مانند دریافت مجوزها، امضای تفاهمنامه ها و رفع موانع و مشکلات بستر حضور سرمایه گذار ان را در این منطقه فراهم نموده و این اتفاق در توسعه و رونق اقتصادی زندگی مردم تأثیر فراوانی دارد.
استاندار مازندران یکی از اشکالات اساسی در خطه غربی مازندران را کمبود زمین ذکر کرد و اضافه کرد: این منطقه با برخوردرای از توانمندی های بالای اقلیمی و داشتن خاک مناسب و غنی نسبت به شرق استان، موقعیت خوبی برای روی آوردن بهره برداران به کشت گلخانه ای، گیاهان دارویی و زراعت چوب دارد که این فعالیت ها باید در اولیت کاری قرار گیرد.
حسین زادگان از تمامی فرمانداران استان بعنوان مسؤلان دستگاههای متولی خواست تا در فرایند طرح آزاد سازی حریم ۶۰ متری دریا به دقت و جدیت بیشتر رصد کنند و با ابراز نگرانی اظهار داشت که گزارش ها و مشاهدات عینی نشانگرآن است که در نقاطی از محدوده حریم دست اندازی هایی صورت گرفته است که باید با افراد متخلف برخورد قانونی شود
نماینده عالی دولت در مازندران همینطور ضمن پراهمیت دانستن به کارگیری تکنولوژی های جدید، تصریح کرد: امروز این تکنولوژی در واقع گامی برای بازگشت استان به کشاورزی نوین است و بنابراین باید با صنعت توام باشد و جزء اولویت ها قرار گیرد
منبع:

1400/02/31
15:07:12
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر