وزیر میراث فرهنگی خبر داد:

راه اندازی ۲۹۲ موزه در دولت تدبیر و امید

راه اندازی ۲۹۲ موزه در دولت تدبیر و امید

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: از شروع دولت یازدهم مجموعا 292 موزه راه اندازی، 2هزار و 722 قلم از اموال منقول فرهنگی-تاریخی استرداد و دو نمایشگاه از آثار ایران در خارج از کشور برگزار شده است.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه شنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) همزمان با روز جهانی موزه ها و شروع هفته میراث فرهنگی، در حساب توییتری خود نوشت: میراث فرهنگی سرزمین عزیز ما در کوران حوادث گوناگون و در ادوار مختلف تاریخ، استوار بر جای خود ایستاده است. همزمان با ⁧‫روز جهانی موزه ها‬⁩ و ⁧‫روز میراث فرهنگی‬⁩ باید تاکید کنم ما در وزارت میراث فرهنگی متعهد هستیم میراث کشورمان را با همه تنوع و گستردگی و با بودجه حداقلی دولت حفظ نماییم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: طی چند سال اخیر در امتداد حفظ و معرفی این میراث، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته؛ برای مثال از شروع دولت یازدهم مجموعا ۲۹۲ موزه راه اندازی، ۲هزار و ۷۲۲ قلم از اموال منقول فرهنگی-تاریخی استرداد و دو نمایشگاه از آثار ایران در خارج از کشور برگزار شده. این تنها قسمتی از تلاش همکاران من بوده است.

مونسان بیان کرد: بی گمان انتقاداتی به تخریب میراث فرهنگی وجود دارد. اما دلیل این تخریب ها غفلت ما نیست؛مساله این است که اعتبارات ما محدود است و برای صیانت بهتر از این میراث فرهنگی باارزش نیازمند استفاده از ظرفیت های مردمی هستیم. امیدوارم با تلاشی بی وقفه، میراث غنی ایران عزیز را به نسل بعد بسپاریم.

به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا؛ جامعه جهانی ۱۸ می را روز جهانی موزه ها نام گذاری کرده است در ایران بزرگداشت این روز مصادف با ۲۸ اردیبهشت شروع هفته میراث فرهنگی است. شعار ⁧‫ روز جهانی موزه‬⁩ در سال ۲۰۲۱، «آینده موزه ها؛ بازیابی و تصور دوباره» عنوان شده است.


1400/02/29
12:45:01
5.0 / 5
1089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر