فرماندار:

فعالیت تمامی مراكز تفریحی شهرستان رشت ممنوعست

فعالیت تمامی مراكز تفریحی شهرستان رشت ممنوعست

لذت سفر: فرماندار شهرستان رشت با اشاره به محدودیت های کرونائی در تعطیلات عید سعید فطر از 21 تا 25 اردیبهشت برمبنای مصوبه ستاد کرونا اظهار داشت: بر این اساس فعالیت تمامی مراکز تفریحی و تفرجگاه ها در شهرستان رشت ممنوع می باشد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، علی فتح اللهی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت در فرمانداری با اعلان اینکه هرگونه تردد حتی بین شهری نیز در تاریخ یاد شده ممنوع می باشد، گفت: در این ایام به هیچ وجه برگ تردد صادر نمی گردد.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا از طرف مردم اشاره کرد: شهرستان رشت در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارد پس رعایت پروتکل ها متناسب با این وضعیت و رنگ بندی الزامی است.
فتح اللهی با اعلان اینکه وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی شهرستان ها با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل ها ارتباط مستقیمی دارد، بیان داشت: نسبت به رعایت هر چه بیشتر پروتکلهای بهداشتی در تغییر رنگ کرونائی این شهرستان به سمت زرد و آبی باید اهتمام جدی شود.
وی گفت: هر زمان که پروتکل ها با دقت رعایت نشد و عادی انگاری در برنامه زندگی لحاظ شد از وضع موجود به سمت بدتر حرکت کردیم و برعکس هر زمان که پروتکل ها رعایت شد، آمار بستری ها و مبتلایان کم شد.
فرماندار شهرستان با اعلان اینکه با رعایت دقیق پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی کرونا اکنون آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان ها نسبت به ماه گذشته در شهرستان رشت به نصف رسیده است، افزود: هم اینک ۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.
وی با اشاره به انجام واکسیناسیون کرونا برمبنای اولویت ها در شهرستان رشت بیان داشت: اکنون افزون بر ۲۷ هزار نفر از جامعه هدف همچون کادر بهداشت و درمان، سالمندان در مراکز تحت نظارت بهزیستی و سالمندان بالای ۸۰ سال در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت نمودند.
فتح اللهی با اعلان اینکه برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا امتحانات اختتام سال پایه های نهم و دوازدهم در شهرستان رشت نیز بصورت حضوری برگزار می شود، اشاره کرد: انجمن اولیاء و مربیان در این زمینه نقش مهمی دارند، آنان باید به اولیاء دانش آموزان این اطمینان را بدهند که آزمون ها با رعایت پروتکل ها انجام می شود و جای نگرانی نیست.
شهرستان رَشت از شمال به دریای کاسپین و شهرستان خمام، از شمال غرب به شهرستان بندرانزلی، از غرب به شهرستانهای صومعه سرا و شفت، از جنوب به شهرستان رودبار و از شرق به شهرستان های آستانه اشرفیه، لاهیجان و سیاهکل محدود می شود. جمعیت این شهرستان برمبنای آمارگیری سال ۱۳۹۵، ۸۶۳ هزار و ۵۸۵ نفر است.
شهرستان رشت جزو اولین مناطق درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود و الان نیز در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.


1400/02/22
10:50:33
5.0 / 5
1078
تگهای خبر: برنامه , تعطیلات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر