معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور:

مرحوم ملك زاده استاد بی مثال هنر مشبك و معرق فلز ایران بود

مرحوم ملك زاده استاد بی مثال هنر مشبك و معرق فلز ایران بود

به گزارش لذت سفر معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، با تسلیت درگذشت استاد «مجید ملک زاده»، هنرمند صنایع دستی استان اصفهان اظهار داشت: او استاد برجسته و بی مثال رشته مشبک و معرق فلز ایران بود و بسیاری، افتخار شاگردی و پیروی از سبک هنر او را داشتند.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، مجید ملک زاده هنرمند مشهور صنایع دستی اصفهانی در رشته مشبک و معرق فلز روز جمعه -۱۷ اریبهشت _ به سبب مبتلاشدن به ویروس کرونا درگذشت.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پیامی با تسلیت در گذشت استاد مجید ملک زاده با جامعه هنرمندان کشور و هنرشناسان و هنردوستان و خانواده آن مرحوم نوشت: دست تقدیر خداوند بار دیگر گلی از بوستان فرهنگ و هنر ایران زمین را برچید، با نهایت غم و سوگواری، گوهری بی بدیل از صنایع دستی و هنرهای سنتی در سپهر درگذشتگان این عرصه، آسمانی و جاودانه شد.
معاون صنایع دستی کشور اشاره کرد: استاد مجید ملک زاده، استاد برجسته و بی مثال رشته مشبک و معرق فلز ایران بود که بسیاری، افتخار شاگردی و پیروی از او را داشتند.

مرحوم ملک زاده مدیر موزه صلح اصفهان بود و در زمان حیات خود تلاش بسیاری برای ابلاغ پیام صلح با زبان هنر کرد. او فرزند استاد مهدی (پدر هنر مشبک و معرق فلز ایران)، متولد ۲۰ تیر ۱۳۵۰ خورشیدی و از هنرمندان هنرهای سنتی مشبک و معرق فلز شهر اصفهان بود.

وی فعالیت هنری خود در این رشته از سال ۱۳۷۱ شروع کرد و بعد از فراگیری هنر معرق و مشبک فلز متوجه شد که هنر به تنهایی معنایی ندارد و نمی تواند تأثیری بر روی مردم بگذارد، در نتیجه آغاز به تحقیق در موضوعات مختلف کرد و در راه موضوع صلح وارد و متوجه شد که صلح موضوعی است که بشر برای ادامه زندگی به آن نیاز دارد.
نگارش و چاپ چندین مقاله پژوهشی در موضوع های صلح - توسعه پایدار- خاک و تأثیر آن بر صلح - اقتصاد، هنر- رنگ و نور و تأثیر آن بر صلح و آرامش جامعه و چشم اندازهای راهبردی برای تحقق صلح از منظر هنر همچون آثار پژوهشی این هنرمند است.

خلق سه اثر هنری باارزش و انجام کار گروهی در تجلیل از خانواده توریست فرانسوی در اصفهان در سال ۸۶، دریافت تقدیرنامه برای صلح و کارهای صلح آمیز از آقای ران کلارک شهردار گلدکست - استرالیا در سال ۲۰۱۱ همچون اقدامات انسان دوستانه این هنرمند است.منبع:

1400/02/21
10:48:14
5.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر