شهردار سمنان:

كاروانسرای شاه عباسی تا ۲ ماه دیگر كامل تخلیه می شود

كاروانسرای شاه عباسی تا ۲ ماه دیگر كامل تخلیه می شود

ایرنا- شهردار سمنان در مورد آخرین وضعیت مرمت کاروانسرای شاه عباسی اظهار داشت: مذاکرات نهایی و توافقات اولیه با دادگستری و اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان انجام و مقرر شد تا ۲ ماه دیگر کاروانسرا به صورت کامل تخلیه شود.


سید محمد ناظم رضوی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طی جلساتی که در استانداری و با حضور استاندار سمنان برگزار شد، بین استانداری، دادگستری کل و اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان توافقات اولیه انجام شد و هم اکنون مراحل کارشناسی و تشریفات اولیه در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: توافقات انجام شده و ساختمان جایگزینی که مقرر است از طرف شهرداری سمنان تامین گردد باید مورد تایید قوه قضاییه و شورای اسلامی شهر قرار بگیرد که روند اداری و قانونی مقداری زمان بر است.
شهردار سمنان اظهار داشت: عملیات مرمت کاروانسرا موقتاً متوقف شده است و زمانی که به صورت کامل تخلیه شود باردیگر از سر گرفته می شود چونکه هم اکنون الحاقات غیرضروی حذف شده و ادامه روند مرمت نیازمند تخلیه کامل ساختمان است.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، کاروانسرای شاه عباسی سمنان در گذشته یکی از املاک سازمان زندان های کشور بود که تا حدود ۶ ماه قبل بعنوان زندان سمنان استفاده می شد و آزادسازی آن از مطالبات ویژه مردم سمنان به شمار می رفت.
زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شد و در دومین روز از بهمن ۹۹، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در مسافرت به استان سمنان حکم آزادی این کاروانسرا و واگذاری بهره برداری آنرا به شهرداری سمنان صادر کرد.
استاندار سمنان اسفند گذشته با تکیه بر تسریع در روند مرمت و تغییر کاربری کاروانسرای عباسی این شهر گفته بود که اجرای این طرح مغایرتی با قانون ندارد و اجرای قانون نباید سبب تاخیر در اجرای مطالبات مردم درباره این بنای تاریخی شود.
علیرضا آشناگر در نشست بررسی وضعیت کاروانسرای شاه عباسی سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری با اشاره به اینکه انتقال مالکیت کاوانسرا در تفاهمنامه شهرداری و اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان وجود ندارد اظهار داشت: سپردن یک بنای تاریخی به شهرداری به منظور بهره برداری، به معنای انتقال مالکیت نیست و مغایرتی با قانون ندارد.
وی اضافه کرد: آزاد شدن این اثر تاریخی از مطالبات مردمی است و اجرای قانون نباید سبب تاخیر در اجرای مطالبات مردمی شود.
استاندار سمنان اظهار داشت: ساختمان اداره کل زندان ها بنایی خراب و خطرآفرین است و برای جان شهروندان خطر دارد، شهرداری بر مبنای قانون می تواند به استناد رفع خطر این ساختمان را تخریب کند.
آشناگر اظهار داشت: هرچه سریع تر ساختمان فعلی اداره کل زندان ها و دادگاه انقلاب تخلیه شود و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.


1400/02/18
10:27:00
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: تاریخی , ساختمان , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر