شهردار شیراز:

روز شیراز، جشن شكوفایی تولیدات فرهنگی و هنری است

روز شیراز، جشن شكوفایی تولیدات فرهنگی و هنری است

به گزارش لذت سفر شهردار شیراز رویدادهای هفته شیراز را جشن شکوفایی تولیدات فرهنگی و هنری توصیف و اشاره کرد: در برنامه های امسال از کارهای ویترینی و پروپاگانداهای پوچ خبری نیست و اغلب رویدادها به صورتی چیدن محصول بیش از دو سال برنامه ریزی و تلاش خواهد بود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندر پور شهردار شیراز، رمز ماندگاری کارهای فرهنگی را دو کلید واژه ایجاد زیرساخت و تولیدات هنری دانست و اظهار داشت: رویدادهای فرهنگی که امسال در هفته شیراز از ۱۵ تا ۲۳ اردیبهشت برگزار می شود، جشن رونمای از آثاری است که نماینده و یادگاری از هویت، تمدن و اندیشه شیرازیان برای نسل های بعد خواهد بود.
وی افزود: در این هفته ۴ محصول موسیقیایی برای نخستین بار رونمایی و اجرا می شود که هم آوازها و ترانه های فولکور شیرازی را در بر می گیرد و هم تصنیفی به نام «شیراز» توسط سالار عقیلی به شهروندان هدیه می شود که به صورتی سرود وطنی شیرازی ها خواهد بود.


شهردار شیراز با اشاره به مجموعه مستند «دیبای منقش» با محوریت هنرهای مکتب شیراز اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین کاستی ها در حوزه فرهنگ شهروندی، محتوای فاخر و علمی بود که برای رفع آن نیز بیش از ۱۲ محصول مکتوب و چند رسانه ای با بهره گیری از ظرفیت شاعران و نویسندگان برجسته کشور تولید و همزمان با شروع به کار کتابخانه تخصصی شهروند در هفته شیراز رونمایی می شود.
اسکندرپور یکی از افتخارات و اتفاقات مهم این هفته را رونمایی از بیش از ۲۰ جلد کتاب با موضوع هنر مکتب شیراز، میراث معنوی و شخصیت های فرهنگی شیراز دانست و اشاره کرد: این کتاب ها در دو قالب «کتاب شیراز» و «نقش ماندگار» رونمایی و بیش از ۲۰ جلد دیگر نیز تا اختتام نیمه اول سال منتشر می شود.
بزرگداشت زنده یاد سیمین دانشور و معرفی شهروندان برگزیده فعال و مشارکت جو از دیگر برنامه هایی بود که شهردار شیراز به آن اشاره و اشاره کرد: در حوزه زیرساخت اتفاقات کم نظیری در شیراز، جنوب ایران و حتی کشور در دست اجرا است که به زودی کمبودهای سخت افزاری فرهنگی برای قاطبه هنرمندان خصوصاً در مناطق کم برخوردار را حل می کند.
اسکندرپور اشاره کرد: جشنواره زدگی و رویدادهای ویترینی آفت حوزه فرهنگ است و بنا بر این با تاکید برایجاد زیرساخت و تولیدات فرهنگی و هنری در سال ۱۴۰۰ با وجود محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا، روز و هفته شیراز متفاوتی را تجربه خواهیم کرد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/02/17
12:45:21
5.0 / 5
979
تگهای خبر: برنامه , تولید , شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر