تداوم فشار مالی بحران كرونا بر فرودگاه اصلی انگلیس

تداوم فشار مالی بحران كرونا بر فرودگاه اصلی انگلیس

لذت سفر: مدیرعامل بزرگترین فرودگاه انگلیس با اشاره به کاهش شدید سفرهای هوایی بر اثر همه گیری کرونا اعلام نمود که این فرودگاه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی 329 میلیون پوند ضرر کرده است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «جان هلند کای» مدیرعامل «هیترو» افزود که این فشارها بیان کننده ضربه سنگینی است که بحران کرونا بر صنعت هواپیمایی کشور وارد کرده است.
وی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال فقط ۱.۷ میلیون مسافر بوسیله این فرودگاه جا به جا شدند که این میزان در قیاس با دوره مشابه سال قبل ۹۱ درصد کاهش نشان میدهد. حجم ارسال بار هم در طول این مدت ۲۳ درصد افت کرده و بدین سان همه گیری کرونا ۲.۴ میلیارد پوند به هیترو زیان زده است.
مدیرعامل هیترو امیدوار است که از سرگیری پروازهای خارجی از ماه آتی میلادی، اوضاع اقتصادی فرودگاه را بهبود بخشد. او به افزایش سفرهای خارجی و ارسال محموله های هوایی امید بسته که روح تازه ای را در کالبد نیمه جان فرودگاه بدمد.
«کای» با این وجود اذعان کرد که بازگشت به شرایط قبل از کرونا، به سبب ابهامات موجود نسبت به دورنمای همه گیری کرونا و احتمال تغییر سیاست های بهداشتی دولت، کمی زمان بر خواهد بود.
مدیرعامل هیترو پیش بینی کرده که امسال بین ۱۳ تا ۳۶ میلیون مسافر از این فرودگاه جا به جا شوند. این درحالیست که دو سال پیش بیش از ۸۱ میلیون مسافر از هیترو جابه جا شدند.
در همین حال کارشناسان امور گردشگری نسبت به صف های طولانی فرودگاه جهت بررسی مدارک بهداشتی مسافران هشدار داده اند. چند هفته پیش گزارش شد که مسافران حدود ۷ ساعت در صف کنترل گذرنامه انتظار کشیدند.
دولت انگلیس می خواهد تا از هفدهم ماه «می» (۲۷ اردیبهشت) محدودیت های مسافرتی را کم کند. بدین سان مسافران باید گواهی دریافت واکسن یا تست منفی مبتلاشدن به کرونا را هنگام سفر ارایه کنند. تا حالا بیش از ۳۴ میلیون انگلیسی دوز اول و حدود ۱۲ میلیون هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
دولت انگلیس می خواهد تا ماه آتی از طرح گذرنامه کرونا برای کاهش زمان انتظار در فرودگاه و تسهیل سفرهای خارجی رونمایی کند. گرنت شپس وزیر حمل و نقل انگلیس روز گذشته اظهار داشت که این گذرنامه در نرم افزار موبایلی (اپلیکیشن) سازمان بهداشت انگلیس تعبیه خواهد شد.
در همین حال گزارش ها از افزایش پیش خرید بلیت های تابستانی حکایت دارد. خطوط هواپیمایی ایزی جت اعلام نموده که پیش خرید بلیت های هواپیمایی ۳۰۰ درصد و تورهای مسافرتی نیز ۶۰۰ درصد افزایش داشته است. شرکت گردشگری تی یوآی انگلیس هم گفته که خرید بلیت های مسافرتی از این شرکت ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.
با این حال گروه مشاوران پزشکی دولت انگلیس با اشاره به گونه های جهش یافته کرونا هشدار می دهند که افراد دستکم تا دو سال آینده از سفرهای خارجی پرهیز کنند.منبع:

1400/02/12
12:59:58
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: پزشك , حمل و نقل , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر