بازگشایی قبرس به روی گردشگران واكسینه شده

بازگشایی قبرس به روی گردشگران واكسینه شده

به گزارش لذت سفر مقام های قبرس اعلام نمودند بزودی مرزهای این کشور را به روی گردشگران واکسینه شده ده ها کشور باز خواهند کرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام های قبرس اعلام نمودند مرزهای این کشور را از دهم ماه «می» به روی گردشگران واکسینه شده ۶۵ کشور بازگشایی خواهند کرد تا مسافران بتوانند بدون احتیاج به عرضه نتیجه منفی آزمایش کرونا و یا سپری کردن قرنطینه از این کشور بازدید کنند.
به قول وزیر گردشگری قبرس، کشورهایی همچون ارمنستان، بحرین، کانادا، مصر، کویت، لبنان، امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و سوئیس در لیست ۶۵ کشور مورد اشاره قرار دارند.
بر طبق این تصمیم جدید مقام های قبرس، توریستهایی که به صورت کامل واکسینه شده باشند می توانند وارد این کشور شوند. گردشگران در عین حال باید پروتکلهای بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.
وزیر گردشگری قبرس اعتقاد دارد تصمیم جدید می تواند در احیای صنعت توریسم این کشور که بر اثر همه گیری کرونا گرفتار خسارت شدید شده بود اثرگذار باشد.
حدود یک ماه پیش بود که قبرس با ورود گردشگران بریتانیایی واکسینه شده بدون سایر محدودیت های مسافرتی موافقت نمود. بریتانیا بزرگ ترین منبع گردشگری قبرس به حساب می آید.
با این وجود مقام های قبرس هنوز منتظر تصمیم دولت بریتانیا برای صدور مجوز سفرهای بین المللی بریتانیایی ها هستند.
هم اکنون، با عنایت به آمارهای نگران کننده قبرس در موارد مبتلا شدن به کرونا، روسیه، دومین منبع بزرگ گردشگری قبرس، پروازهای چارتری اش را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.
به دنبال افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در قبرس، قرنطینه دوهفته ای از روز دوشنبه در این کشور به اجرا گذاشته شد.
صنعت توریسم قبرس به علت شیوع کرونا و محدودیت های مسافرتی و کاهش ۸۴ درصدی مسافران پارسال متحمل خسارت های شدیدی شده است.
گردشگری حدود ۱۵ درصد از تولیدات ناخالص داخلی این کشور را دربرمی گیرد اما درآمد حاصل از این حوزه در سال ۲۰۲۰ با ۸۵ درصد کاهش مواجه گردید.
منبع:

1400/02/08
12:06:15
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: آزمایش , توریست , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر