جریان گردشگری در مدارس علمیه یزد

جریان گردشگری در مدارس علمیه یزد

به گزارش لذت سفر یزد مدارس علمیه از زیرساخت های علمی، مذهبی و فرهنگی یزد محسوب می‎شوند و به دلیل در برداشتن غنای فرهنگی و معماری جزو جاذبه های قابل توجه در شهر دارالعلم و دارالعباده به شمار می ‎روند.


تکمیل زنجیره ی جاذبه های فرهنگی یزد برای معرفی به گردشگران با نشان دادن پیوستگی آثار تاریخی این دیار با فرهنگ بومی مردمانش، برقراری زندگی مسالمت آمیز ادیان از دیرباز و سایر جذابیت های فرهنگی آن بدون اهتمام به ظرفیت غنی مدارس علمیه ناقص می ماند.
وجود مدارس علمیه در مجاورت عبادتگاه سایر ادیان مانند کنیسه و آتشکده یا بعضاً استقرار این اماکن در جوار یا در دل بازارهای این شهر نشان از نوعی پیوستگی فرهنگی و اجتماعی بین مردم و روحانیون و حتی بخش های اقتصادی جامعه دارد و جزو جذابیت های مدارس علمیه برای گردشگران است که سال جاری با نگاهی متفاوت تر به آن توجه شده است.
معماری خاص مدارس علمیه و پرورش مشاهیر بزرگ یزدی در این مدارس از دیگر خصوصیت هایی است که جذابیت معرفی و شناساندن مدارس علمیه را برای گردشگران یزد بیشتر می کند. علاوه بر اینها، سبک تدریس و روابط علمی در این مدارس هم با عنایت به تمایزی که دارند، می توانند مورد توجه گردشگران قرار گیرد.
آیت الله «سیدکاظم مدرسی» نائب رئیس شوراهای حوزه علمیه و امام جمعه بخش مرکزی یزد در مورد چرایی حوزه ها و مدارس علمیه بعنوان یکی از زیرساخت های فرهنگی و اهمیت معرفی آنها در چارچوب جاذبه هایی گردشگری به گفتگو با ایسنا می نشیند که در چارچوب ویدیوی زیر به آن می پردازیم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/01/25
11:57:09
5.0 / 5
1037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر