كشف شهر گمشده ۳ هزار ساله در مصر

كشف شهر گمشده ۳ هزار ساله در مصر

به گزارش لذت سفر باستان شناسان با کاوش در منطقه جنوبی شهر اقصر مصر بقایای یک شهر گمشده با قدمت بیشتر از ۳ هزار را کشف کردند.به گزارش لذت سفر به نقل از واشنگتن پست، گفته می شود این شهر که آتن نام دارد توسط «آمن هوتب» سوم، نهمین پادشاه دودمان هجدهم مصر باستان بنا نهاشده است که بین سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۵۳ پیش از میلاد بر مصر حکمرانی می کرده است.

بر اساس اعلام تیم کاوش در این محوطه باستانی، این شهر مهم ترین سکونتگاه اداری و صنعتی در منطقه بوده که در کرانه غربی اقصر واقع شده است.

«بتسی برایان» استاد مصرشناسی در دانشگاه جان هاپکینز و یکی از اعضای تیم کاوش در اطلاعیه ای اعلام نموده کشف این شهر گمشده، مهم ترین اکتشاف دیرینه شناسی از زمان پیداشدن قبر «توت عنخ آمون» به حساب می آید و به ما کمک میکند اطلاعات بیشتری درباره زندگی در مصر باستان در دوران اوج ثروت این امپراتوری کسب نماییم.

در این محوطه ابزار مورد استفاده در فعالیتهای صنعتی چون نخ ریسی و بافندگی و همینطور خاکسترهایی حاوی فلز و شیشه هم یافت شده است.در بخش های دیگر شهر هم گور دو گاو در یک اتاق کشف شده و در مکانی دیگر بقایای انسانی پیدا شده که دستهایش به سمت بیرون کاملا باز شده و دور زانوهایش هم طناب پیچیده شده است.

یک گورستان بزرگ در قسمت شمالی شهر و گروهای از قبرها با سنگهای تراشیده شده همچون یافته هایی هستند که باستان شناسان تابحال در این محوطه به دست آورده اند و کاوش در این محوطه باستانی همچنان ادامه دارد.

کشف شهر گمشده آتن، یکی از مجموعه اکتشافات مهم اخیر در مصر است و دولت این کشور امیدوار است صنعت توریسم خویش را که به علت ناآرامی های سیاسی، گروه تروریستی داعش و همه گیری ویروس کرونا با تبعات منفی فراوانی رو به رو شده بار دیگر به روزهای پررونق بازگرداند.

منبع:

1400/01/20
21:54:51
5.0 / 5
966
تگهای خبر: باستانی , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر