نمایش مجازی معدن كاوی باستانی ایران و آلمان از امروز

نمایش مجازی معدن كاوی باستانی ایران و آلمان از امروز

ایران و آلمان از امروز (18 فروردین ماه) همزمان دو نمایشگاه دیرینه شناسی با موضوع معدن را افتتاح می کنند. این نمایشگاه ها بصورت مجازی قابل مشاهده می باشد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، نمایشگاه های مجازی «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» به میزبانی موزه معدن آلمان بوخوم و «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای اژ آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» به میزبانی موزه ملی ایران از عصر چهارشنبه ۱۸ فروردین گشایش می یابد.
جبرییل نوکنده ـ مدیر کل موزه ملی ایران ـ درباره این نمایشگاه ها اظهار داشت: موزه ملی ایران و موزه معدن آلمان در بوخوم در امتداد تفاهم نامه همکاری که سال ۱۳۹۶ به امضا رسید، همکاریهای موزه ای را آغاز نموده اند که در امتداد تعاملات و برنامه های مشترک، این دو موزه درصدد برگزاری نمایشگاه های فیزیکی متقابلی از آثار تاریخی و فرهنگی یکدیگر، در رابطه با موضوع معدنکاوی باستان بوده اند.
او اضافه کرد: باتوجه به ادامه محدودیت های ناشی از همه گیری بیماری کووید_۱۹ در مرحله اول نمایشگاه ها بصورت مجازی برگزار و همزمان بوسیله وبگاه های هر دو موزه برای بازدیدکنندگان در سراسر جهان قابل بازدید خواهد شد.
مدیرکل موزه ملی ایران درباب نمایشگاه آثار ایرانی، اظهار داشت: نمایشگاه «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» به کارهای دیرینه شناسی و یافته های دیرینه شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان می پردازد و در وبگاه موزه معدن آلمان در شهر بوخوم آماده بازدید مجازی است.
او درباره نمایشگاهی که موزه ملی ایران میزبان آن شده است، توضیح داد: نمایشگاه «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای از آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» در وبگاه موزه ملی ایران قابل بازید مجازی است. در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ قلم آثار تاریخی و فرهنگی با موضوع تاریخچه معدنکاوی از ۲۰ کشور جهان از دوره پارینه سنگی تا دوره معاصر به نمایش درآمده است.
بگفته او، این نمایشگاه های مجازی ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸: ۳۰ بصورت هم زمان در ایران و آلمان با حضور مقامات فرهنگی دو کشور رونمایی و این مراسم از صفحه رسمی اینستاگرام موزه ملی ایران بصورت زنده پوشش داده خواهد شد.
نوکنده در بیان اهداف این رویداد فرهنگی بین المللی مجازی، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه های متقابل از کارهای مهم و رسالت های موزه ملی ایران در سالهای اخیر بوده و باتوجه به همه گیری کرونا و محدودیت های ناشی از آن همکاری موزه ها در قالبی مجازی ادامه یافته و از طرف دیگر برگزاری رخدادهای این چنینی بازتاب نقش موزه ها، یعنی حضوری التیام بخش در بحران ها را روشن می سازد که همان ایجاد حسی از آرامش و امنیت در مقابله با سایه تجارب تلخ اجتماعی است.
این نمایشگاه ها بعد از رونمایی بصورت رایگان و با پیوندهای «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای از آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» بوسیله وبگاه موزه ملی ایران به آدرس
http: //irannationalmuseum.ir/Virtula-Tour/Human_Search_for_Resources/ و «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» در وبگاه موزه معدن آلمان در بوخوم به آدرس https: //tod-im-salz.de در دسترس علاقه مندان خواهد بود.1400/01/20
13:39:05
5.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر