معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور:

نیازمند تشكیل یك نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته های صنایع دستی هستیم

نیازمند تشكیل یك نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته های صنایع دستی هستیم

به گزارش لذت سفر معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور اظهار داشت: باید یک نهاد ملی با حضور نمایندگان رشته های صنایع دستی در استانها تشکیل گردد تا بعنوان صدای بخش خصوصی بتواند مطالبه گری و به حل مسائل و مشکلات هنرمندان کمک نماید.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان در نخستین جلسه و هم اندیشی با معاونان صنایع دستی ادارات کل میراث فرهنگی استان های سراسر کشور در سال ۱۴۰۰ که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در استانها باید یک نهاد ملی در حوزه صنایع دستی داشته باشیم؛ این نهاد ملی بعنوان صدای بخش خصوصی می تواند مطالبه گری کند و بازوی اجرائی وزارتخانه، صدای گویای بخش خصوصی و مطالبه گر باشد.

از معاونان صنایع دستی استانی انتظار می رود برای تشکیل جامعه ای که میان همه ذی نفعان صنایع دستی ارتباط برقرار می کند و با حضور نمایندگان رشته های صنایع دستی استان به مسائل و مشکلات هنرمندان می پردازد، کمک کنند.

محمودیان حل کردن مسائل و مشکلات هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی را اولویت نخست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور عنوان نمود و اضافه کرد: در آینده ای نزدیک با امضای تفاهم نامه با بنیاد برکت حمایت های جدیدی از هنرمندان صنایع دستی را شروع می نماییم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور اضافه کرد: با وجود شیوع کرونا، سال قبل در بیشتر هفته ها رویدادهای مهمی داشتیم، مثل بررسی پرونده شهرهای ملی در نیمه اول سال و اعطای لوح ها در نیمه دوم سال که اساسا تأثیرگذاری ویژه ای داشت، برگزاری پنجمین دوره مسابقه و جشنواره فجر صنایع دستی، برگزاری اولین نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی و... نیز از با اهمیت ترین اقدامات سال ۱۳۹۹ بود.

نوروز امسال نیز در تزئین محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب، از صنایع دستی ایرانی استفاده شده بود که این نشان دهنده جایگاه صنایع دستی مورد توجه معظم له قرار دارد.

محمودیان با اشاره به مشکلات حوزه صنایع دستی کشور در سال گذشته، تصریح کرد: با وجود تمام سختی ها و کمبودها سال ۹۹ را توانستیم با سربلندی پشت سر بگذاریم و صنایع دستی را بعنوان یکی از جریانات مهم اقتصادی، فرهنگی اجتماعی کشور مورد توجه قرار گرفت.

محمودیان به شروع موج چهارم کرونا در کشور اشاره نمود و گفت: از معاونان صنایع دستی می خواهم نمایشگاه ملی مجازی صنایع دستی را خیلی جدی بگیرند و با تشویق هنرمندان و صنعتگران و تبلیغات در فضای رسانه ای از ظرفیت های فروش آنلاین استفاده کنند.

در این جلسه برخی از معاونان صنایع دستی استانها به بیان نظر و دیدگاه های خود درباره برنامه ها و اقدامات و مشکلات حوزه صنایع دستی در استان خود پرداختند.منبع:

1400/01/19
23:13:11
5.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر