شروع واكسیناسیون برای جذب توریست در جزیره تایلندی

شروع واكسیناسیون برای جذب توریست در جزیره تایلندی

لذت سفر: جزیره «پوکت» در تایلند برای میزبانی از گردشگران زودتر از سایر نقاط این کشور روند واکسیناسیون را آغاز نموده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، در تایلند، «پوکت» محبوب ترین جزیره گردشگری دو ماه قبل از شروع سراسری واکسیناسیون در این کشور روند واکسینه شدن شهروندان را آغاز نموده است تا از این طریق بتواند بدون قرنطینه کردن مسافران میزبان آنها باشد.
بدین جهت جزیره «پوکت» می خواهد دست کم ۴۶۰هزار نفر (بخش اعظمی از ساکنان این جزیره) را تا اول جولای، زمانی که گردشگران واکسینه شده برای سفر به این مقصد نیازی به قرنطینه شدن ندارند در مقابل ویروس کرونا واکسینه کند.
بعلاوه، وجود فرودگاه بین المللی مجزا در «پوکت» سبب شده گردشگران بتوانند بی آن که با خطرات ناشی از ارتباط با سایر جمعیت تایلند در دوران کرونا مواجه شوند بطور مستقیم به این جزیره سفر کنند.
یکی از مقام های عالی رتبه «پوکت» در گفت وگویی با رویترز بیان کرد: «اگر بتوانیم ۷۰ تا ۸۰ درصد از جمعیت این جزیره را در مقابل ویروس کرونا ایمن نماییم می توانیم بدون اجرای قرنطینه، میزبان توریستهای خارجی باشیم که کاملا واکسینه شده اند.»
در اولویت قرار دادن واکسینه کردن ساکنان «پوکت» نشان دهنده اهمیت بالای گردشگری در اقتصاد تایلند است.
صنعت گردشگری تایلند از سال قبل تا حالا بر اثر همه گیری ویروس کرونا متحمل از بین رفتن ۱.۴۵ میلیون شغل شده است.
در سال ۲۰۲۰ فقط ۶.۷ میلیون توریست خارجی از تایلند بازدید و ۱۱ میلیارد دلار خرج کردند که این آمار در سال ۲۰۱۹ به ترتیب حدود ۴۰ میلیون و ۶۱ میلیارد دلار گزارش شده بود.
دولت تایلند خواهان جذب دست کم ۱۰۰هزار توریست به «پوکت» در سه ماهه سوم سال است. مقام های این کشور همین طور امیدوارند با افزایش روند واکسیناسیون جهانی شاهد افزایش تقاضای گردشگران برای سفر به این کشور در سه ماهه چهارم سال باشند.
یکی از مقام های گردشگری این کشور گردشگران اروپایی، آمریکایی و اماراتی را از اولین بازدیدکنندگان احتمالی تایلند عنوان کرده است.
قانون اجرای قرنطینه ۱۴ روزه برای مسافران خارجی به تایلند کمک کرده بتواند شمار مبتلاشدن به ویروس کرونا را محدود کند، با این وجود این روش از موانع مهم جذب توریست به این کشور بوده است.
منبع:

1400/01/17
12:23:59
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر