معاون میراث یزد اعلام كرد؛

تكذیب حفاری بدون مجوز سلطان محمود بندرآباد در سال جدید

تكذیب حفاری بدون مجوز سلطان محمود بندرآباد در سال جدید

یزد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد تخریب و حفاری بدون مجوز بقعه تاریخی سلطان محمود بندر اباد در سال جدید را تکذیب نمود.


«علی اصغر صمدیانی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه بتازگی هیچ اقدام غیرمجازی درباب بنای سلطان محمود بندرآباد انجام نشده است، اظهار نمود: خوشبختانه این بنای تاریخی در سال 1400 دستخوش هیچ تخریب و حفاری غیرمجازی در سال جدید نشده است.
وی با تکذیب تعدادی از شایعات به وجود آمده درباب تغییرات جدید در این بنا اظهار داشت: هیچ گزارشی از طرف یگان حفاظت در خصوص تخریب این بنای نفیس در یزد نداشتیم.
معاون میراث فرهنگی یزد با اشاره به اینکه تخریب ها متعلق به چند ماه گذشته است، اظهار داشت: قبلا نیز حفاری غیرمجازی انجام و کتیبه هایی به سرقت رفت که خوشبختانه تمام کتیبه ها مولاژ بودند و سارقان رو دست خوردند.
صمدیانی اشاره کرد: چند سال قبل نیز تنها کتیبه سرقت رفته از این بنا کشف شد و هم اکنون هیچ حفاری و سرقت جدیدی بر این بنا سایه نینداخته است.
خبرنگار ایسنا طی ارتباطی که با برخی از متولیان اشکذر همچون فعالان میراث فرهنگی و یکی از اعضای شورای شهر داشته است، متوجه شد بنا دستخوش تغییرات جدیدی نشده است.1400/01/13
22:43:52
5.0 / 5
1102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر