صادرات ۴۰ میلیون دلاری صنایع دستی همدان در سال ۹۹

صادرات ۴۰ میلیون دلاری صنایع دستی همدان در سال ۹۹

به گزارش لذت سفر همدان معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار داشت: در سال 99 بیش از 40 میلیون دلار صادرات در حوزه صنایع دستی داشتیم.


هاشم مظاهری در گفت و گو با ایسنا، افزود: عمده ترین محصول صادراتی استان همدان سفال لالجین است که ۳۰ میلیون دلار از صادرات سال قبل به این محصول متعلق می باشد.

وی با اشاره به اینکه صادرات صنایع دستی از دو طریق رسمی و غیر رسمی انجام می شود، اضافه کرد: محصولات صادراتی استان همدان شامل سفال و سرامیک، مبل منبت، مجسمه های سفالی و... است.

مظاهری با اعلان اینکه صادرات صنایع دستی تا حدود زیادی به فروشنده و سلیقه خریدار وابسته است، اظهار داشت: بعنوان مثال چرم سنتی همدان به سبب داشتن رنگ مورد پسند خریدار نیست اما چرم صنعتی به صورت غیر رسمی صادر می شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی همدان اشاره کرد: در سال قبل فروش و صادرات مبلمان منبت ملایر نسبت به سالهای قبل رشد پیدا کرده است که دلیل آن تبلیغات مطلوب سراسری منبت ملایر بود.

وی با اعلان اینکه صادرات به کشورهای مختلفی همچون عراق، آذربایجان، ترکیه، امارات، هلند و غنا بوده است، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا صادرات صنایع دستی را کم کرد و بسته شدن مرز موجب شد تبادل کالا متوقف شود، همین طور این بیماری روی فروش محصولات نیز تأثیر گذاشت اما روی تولید محصول تأثیر قابل مشاهده ای نگذاشت.


منبع:

1400/01/11
10:44:46
5.0 / 5
1068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر