چگونگی بازدید رایگان از 10 موزه تهران در نوروز

چگونگی بازدید رایگان از 10 موزه تهران در نوروز

لذت سفر: در یک تفاهم نامه سه جانبه، بازدید مجازی از موزه های تهران در نوروز 1400 عملیاتی شد و تورهای مجازی در طول ده روز آینده، ده موزه را نمایش می دهند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، اولین تجربه تورهای مجازی در موزه ها از نوروز سال قبل و در زمان شروع شیوع ویروس کرونا ویروس به سرانجام رسید، زمانی که موزه ها حدود سه ماه تعطیل شدند، هر چند در آن زمان مدیر اداره کل موزه ها بر لزوم برنامه ریزی ها و ایجاد زیرساخت های مناسب در موزه ها تاکید داشت که تا زمانِ ادامه دار بودن کرونا بتوان این بُعد از موزه ها را تقویت نمایند، اما در طول ماه های گذشته کمتر خبری از به سرانجام رساندن این قول بود تا دست کم فرصتی مناسب برای معرفی موزه های استانی و شهرستانی و محروم که در آن زمان بر احتمال تعطیلی شان تاکید می شد، فراهم گردد.
پس از گذشت یک سال از همه اقدامات اولیه و قول و قرارها، کمیته ملی موزه ها - ایکوم ایران و موزه ملی ارتباطات و شرکت ملی پست ایران در تفاهم نامه ای، اقدامات برنامه ریزی مورد نیاز برای برگزاری تورهای مجازی در ده روز پایانی تعطیلات نوروز را انجام دادند.
برمبنای اعلام کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)؛
پخش زنده بازدید از موزه های تهران در نوروز ۱۴۰۰
بازدید رایگان و مجازی از موزه ملی ارتباطات و ۹ موزه دیگر با همکاری کمیته ملی موزه های ایران از صفحه رسمی آپاراتِ شرکت ملی پست در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده است.
تورهای مجازی ۱۰ موزه از چهارم تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ تور مجازی موزه ارتباطات ایران نیز از صفحه اینستاگرام نیز پخش خواهد شد. ساعت بازدید از هریک از موزه ها راس ساعت ۱۴ و به مدت یک ساعت خواهد بود.
برنامه زمان بندی پخش زنده بازدید موزه های تهران از صفحه آپارات شرکت ملی پست و اینستاگرام بر این اساس است.
چهارم فروردین موزه ملی ایران، پنجم فروردین کاخ گلستان، ششم فروردین موزه ارتباطات، هفتم فروردین کاخ نیاوران، هشتم فروردین موزه های ارامنه و پمپ بنزین، نهم فروردین موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، دهم فروردین موزه آبگینه و سفالینه ها، یازدهم فروردین خانه موزه سیمین و جلال، دوازدهم فروردین موزه صلح و خانه موزه شریعتی و سیزدهم فروردین موزه تنوع زیستی پردیسان خواهد بود.
پخش زنده بازدید مجازی از این موزه ها در آپارات به آدرس «http: //aparat.com/nationalpost» و پخش زنده این تورهای مجازی در اینستاگرام نیز به آدرس «http: //Instagram.com/UpOnProductions» خواهد بود.


منبع:

1400/01/05
23:53:59
5.0 / 5
1180
تگهای خبر: برنامه , تعطیلات , شركت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر