رییس ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر:

تشویق به سفر نمی نماییم اما

تشویق به سفر نمی نماییم اما

به گزارش لذت سفر رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار داشت: سیاست کلی این ستاد برخلاف گذشته، تبلیغ و تشویق نکردن هموطنان به سفر است اما برای مدیریت بحران های احتمالی باید آمادگی کامل داشته باشیم تا غافلگیر نشویم.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، ولی تیموری در وبینار مدیران ۳۱ استان با تشریح روند فعالیت ستادهای اجرائی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۰ از ابلاغ دستورالعمل هماهنگی ـ اجرائی مدیریت و مسؤولیت پذیری در سفرهای نوروزی در وضعیت کرونا آگاهی داد و اشاره کرد: ماموریت اصلی ستادهای اجرائی خدمات سفر در تعطیلات پیش رو پیگیری و نظارت بر حسن اجرای مصوبات و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا در زمینه سفرهای ایمن و مسؤولانه است.
او به تبیین شرایط فعالیت و هماهنگی در نوروز ۱۴۰۰ پرداخت و اضافه کرد: هدف از ابلاغ صورت گرفته هماهنگی در اجرای وظایف دستگاه های متولی سفرهای نوروزی با هدف مسؤولیت پذیری در وضعیت کرونا به شمار می آید.
تیموری اظهار نمود: در قالب مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، موظف هستیم تمهیدات لازم را برای انجام سفرهای احتمالی در بستری ایمن و مدیریت شده به عمل آوریم. در همین راستا دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر باید آمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت نیاز، پروسه خدمات رسانی به صورت روان و برنامه ریزی شده انجام پذیرد.
معاون گردشگری تصریح کرد: رعایت پروتکلهای بهداشتی، اطلاع رسانی سیاست های اجرائی ستاد سفر، اجرای دقیق وظایف هر دستگاه به صورت مشخص و نیز فراهم آوردن زمینه بهره مندی هموطنان از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ و افزایش نشاط مسؤولانه در جامعه ضمن جلوگیری از بازگشت روند صعودی بیماری همچون شاخصه های دستورالعمل هماهنگی، اجرائی مدیریت و مسؤولیت پذیری در سفرهای نوروزی در وضعیت کرونا به شمار می آید.
تیموری با اشاره به اینکه سیاست کلی ستاد سفر تبلیغ و تشویق نکردن هموطنان به سفر است، اضافه کرد: با توجه به این رویکرد، از وظایف ذاتی دستگاه متولی سفر این است که برای مدیریت بحران های احتمالی پیش رو آمادگی کامل داشته باشد و در صورت بروز هرگونه اختلال در روند سفرهای مسؤولانه احتمالی، در کنترل پیشامدها اهتمام کند و غافلگیر نشود.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور اشاره کرد: ما در وزارت گردشگری بعنوان عضوی از ستاد ملی مدیریت کرونا، بازویی برای اجرای صحیح مصوبات آن ستاد در زمینه مدیریت مسؤولانه سفر در وضعیت کرونا هستیم تا ضمن پشتیبانی از فعالان صنعت توریسم، تمهیدات لازم را برای انجام سفرهای احتمالی در بستری ایمن و به صورت مسؤولانه در نوروز ۱۴۰۰ فراهم آوریم.
تیموری اظهار داشت: برمبنای دستورالعمل مصوب، سفر در شهرهای زرد، آبی و سفید با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی انجام خواهد گرفت و سفارش اکید می نماییم تا هموطنان از اماکن غیرمجاز استفاده نکنند. هدف اصلی در این پروسه این بوده است که ضمن رعایت پروتکل ها از سرمایه گذاران رسمی حوزه گردشگری نیز حمایت شود.
او افزود: در این شرایط تلاش نموده ایم تا ضمن به خدمت گرفتن همکاری و مجوزهای لازم از طرف ستاد ملی کرونا مانع از اسکان در مراکز اقامتی متفرقه همچون سالن های ورزشی، مدارس، کمپ ها، چادرها، پارک ها و غیره شویم و اقامت تنها در مراکزی که از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارای مجوز هستند و پروتکلهای بهداشتی در آنها رعایت می شود، امکان پذیر خواهد بود.
تیموری خطاب به دبیران ستادهای اجرائی سفر در استان های کشور، تصریح کرد: در نظر داشته باشید که هم اکنون رنگ ها به شهرها اختصاص می یابد، یعنی شهرهای زرد، آبی، سفید، قرمز و نارنجی داریم و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، استان رنگ ویژه ای نمی گیرد. در نتیجه انتظار می رود مقامات ملی و استانی در مصاحبه ها و اقدامات خود مصوبه و دستورالعمل ابلاغی از طرف ستاد ملی مدیریت کرونا و قرارگاه عملیاتی آنرا مبنا قرار دهند.
معاون گردشگری در تشریح بخش مهم دیگری از دستورالعمل ابلاغ گردیده، اشاره کرد: سفر در شهرهای قرمز و نارنجی اینگونه است که از ورود خودرو های شخصی جلوگیری خواهد شد، منظور خودرو های پلاک شخصی غیربومی است. اما سفرهای ضروری و کاری هموطنان با وسایل حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، قطار و هواپیما به این شهرها با شرط استقرار در مراکز اقامتی مجاز امکان پذیر است.
تیموری بیان کرد: همراهی ستاد ملی کرونا در پیش برد سفرهای برنامه ریزی شده و کنترل شده با هدف اصلی حمایت و کمک به فعالان حوزه گردشگری بوده است که در این روزها با خسارت های بسیاری روبه رو شده اند.
او افزود: در مراکز گردشگری زیرمجموعه وزارت گردشگری پروتکل ها به صورت کامل اعمال می شود. ما از شروع سال به صورت مستمر نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدام نموده ایم. وزارت بهداشت نیز متمم هایی را لحاظ کرده است. در نتیجه متولیان استانی درصدد باشند تا ضمن تشدید نظارت ها، اصول و پروسه پروتکل ها در همه بخش ها خصوصاً مراکز زیرمجموعه نصب شود و در معرض دید گردشگران قرار گیرد.
معاون گردشگری خطاب به مدیران کل استانی اظهار داشت: تعطیلات پیش رو به صورتی آزمون مهمی برای فعالان صنعت گردشگری کشور به شمار می آید؛ چونکه باید در عمل نشان دهیم چگونه در تاسیسات گردشگری پروتکلهای بهداشتی رعایت می شود و ضمن کسب رضایت هموطنان سلامت آنها تضمین می شود.
تیموری اضافه کرد: الان دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و ستادهای اجرائی خدمات سفر در سطح کشور با نظارت دقیق بر روند پروسه و پروتکلهای تعریف شده فعال است و هموطنان می توانند در طول تعطیلات نوروزی پیش رو ضمن کسب اطلاعات مورد نیاز و انعکاس پیشنهادات و شکایات احتمالی با سامانه ۰۹۶۲۹ تماس برقرار کنند.
منبع:

1399/12/27
19:22:53
0.0 / 5
1181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر