نشست توسعه همكاریهای گردشگری ایران و اسلواكی

نشست توسعه همكاریهای گردشگری ایران و اسلواكی

لذت سفر: نشست توسعه همکاریهای گردشگری ایران و اسلواکی با هدف ارتقای مبادلات گردشگری بخصوص در دوران پساکرونا به صورت وبیناری برگزار گردید.به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «رادوز دولا» مدیر کل گردشگری اسلواکی در این جلسه، گزارشی را در مورد وضعیت گردشگری کشور اسلواکی در دوران شیوع کرونا ارائه کرد.

«محمد قاسمی» مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان رئیس هیات ایرانی هم با عرضه گزارشی از اقدامات حمایتی دولت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با صدمات ناشی از همه گیری کرونا بر صنعت توریسم، به برنامه های ایران برای رونق بخشی به کسب و کارهای گردشگری در دوران پساکرونا از راه تمرکز بر تداوم روابط گردشگری با بازارهای قبلی و ورود به بازارهای جدید بین المللی همچون اسلواکی اشاره نمود.
وی ضمن اشاره به ظرفیت ها و خصوصیت های منحصر به فرد گردشگری ایران بعنوان مقصدی متفاوت برای گردشگران اسلواکی، بر لزوم ارتقای سطح تعاملات بخش خصوصی دو کشور به منظور توسعه متوازن تبادلات دوجانبه گردشگری تصریح کرد.
علاوه بر این، رئیس هیات ایرانی با تکیه بر برخورداری هر دو کشور از ظرفیت های غارنوردی، آب درمانی، اسکی و پارک های ملی و طبیعی، تبادل اطلاعات و تجربیات موفق در این حوزه ها میان طرفین را بخصوص از راه برگزاری کارگاه های آموزشی پیشنهاد کرد.
در ادامه نمایندگان جامعه تور اپراتورها و آژانس های مسافرتی اسلواکی (SACKA) و جامعه تورگردانان ایران (ITOA) هم بعنوان بخش خصوصی گردشگری دو کشور ضمن برشمردن انواع محصولات گردشگری قابل عرضه به شهروندان دو کشور، آمادگی خویش را برای آغاز روابط گردشگری دوجانبه در روزهای پساکرونا اعلام نمودند.
در انتها مقرر شد برگزاری تورهای آشناسازی متقابل برای اهالی رسانه و تور اپراتورهای دو کشور و تبادل اطلاعات و بسته های سفر توراپراتورها از راه بخش خصوصی و تدوین سند تفاهمنامه همکاریهای گردشگری دو کشور از جانب بخش دولتی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.منبع:

1399/12/25
23:38:35
0.0 / 5
1084
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر