اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ۱۰ برابر شد

اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ۱۰ برابر شد

ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: شمار اقامتگاه های بومگردی استان طی سه سال قبل و در دولت دوازدهم حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است.


ابوالفضل مکرمی فر روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در سال ۹۶ تعداد بومگردی های استان ۱۳ واحد بود که با حمایت دولت و ترغیب انجام شده الان این شمار به ۱۲۰ واحد افزایش یافته است.
وی افزود: همینطور طی ۲ سال گذشته برای ۱۵۳ اقامتگاه بومگردی موافقت اصولی صادر شده که به صورت میانگین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: طی ۶ماهه نخست سال آینده تعداد ۳۰ اقامتگاه بومگردی استان افتتاح می شود و ۱۵۳ واحد دارای موافقت اصولی هم تاپایان سال آینده به بهره برداری می رسد.
مکرمی فر اضافه کرد: بدین سان با آغاز به کار ۱۸۳ اقامتگاه بومگردی تا آخر سال آینده و با عنایت به فعال بودن ۱۲۰ واحد در استان، تعداد اقامتگاههای بومگردی خراسان رضوی به ۳۰۳ واحد یعنی سه برابر شمار موجود افزایش خواهد یافت.
وی افزود: الان ۹۶۰ نفر در ۱۲۰ واحد بومگردی استان خراسان رضوی اشتغال دارند که دارای چهار هزار و ۲۶۵ نفر-روز ظرفیت است.
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: از آغاز دولت دوازدهم تا کنون ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۹۷ اقامتگاه بومگردی در استان پرداخت شده است.
مکرمی فر حجم سرمایه گذاری انجام شده در ۱۲۰ واحد بومگردی فعال استان را هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: خوشبختانه سرمایه گذاران و گردشگران اقبال خوبی به اقامتگاههای بومگردی و گردشگری بومگردی کرده اند.
استان خراسان رضوی با برخوداری از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست کشور در این حوزه را دارد.


1399/12/22
21:03:06
0.0 / 5
1090
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر