در جلسه كمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با كرونا به ریاست روحانی اعلام شد؛

ممنوعیت ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در روزهای نوروزی

ممنوعیت ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در روزهای نوروزی

لذت سفر: دستورالعمل هماهنگی مدیریت و مسئولیت پذیری سفرهای نوروزی در وضعیت کرونا، روز پنجشنبه(14 اسفند) در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور بررسی گردید.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، در قالب این دستورالعمل که توسط قرارگاه عملیاتی و با مشارکت کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده، پیش بینی شده که تمامی ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوعست.
کمیته بهداشتی و درمانی نیز موظف شد، اقدامات لازم را برای بازبینی در پروتکلهای بهداشتی در رابطه با سفر، اقامتگاه ها، مراکز تفریحی و محیط های کسب وکار و نظارت دقیق بر روند اجرای این پروتکل ها، انجام دهد.
قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز موظف شدند بر تغییر وضعیت احتمالی استانها در خلال سفرهای استانی و هماهنگی میان دستگاهها همچون نیروی انتظامی، وزارت خانه های میراث فرهنگی و راه و شهرسازی برای کنترل تردد افراد با تست مثبت کرونا و برخورد با خاطیان عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، اقدامات لازم را با نهایت دقت انجام دهند.
رئیس جمهور در همین ارتباط با اشاره به تجارب به دست آمده طی یک سال اخیر و در عین حال دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید_ ۱۹ است، اظهار داشت: با بهره بردن از این تجربیات و همین طور رعایت دقیق و جدی پروتکل ها و پیش گرفتن زندگی سازگار با کرونا می توان، تعطیلات در رابطه با نوروز را با اجرای پروتکل ها برگزار کرد.
دکتر روحانی اشاره کرد: بااینکه سفارش جدی متخصصان، فعالان و مسئولان بهداشتی کشور، عدم رفت وآمد غیرضرور خصوصاً برای افراد خطرپذیر است و بسیاری نگرانی ها که درباب شیوع بیماری باتوجه به رفت وآمدهای نوروزی وجود دارد، اما می توان با اتکاء بر مسئولیت پذیری جامعه و مردم و حساسیت هایی که نسبت به حفظ سلامت وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت دستورالعمل ها، امکان تردد در روزهای نوروز به شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گردد.
رئیس جمهور از کمیته تبلیغات خواست با همکاری قرارگاه و کمیته بهداشتی و درمانی، طی یک برنامه ریزی تبلیغی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، تمامی جزئیات دستورالعمل در رابطه با ایام نوروز، اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم به هیچ وجه نسبت به وضعیت های مختلف در مورد اجازه و یا ممنوعیت تردد به شهرهای با وضعیت های چهارگانه گرفتار ابهام نشوند و بتوانند بطور دقیق برای خود برنامه ریزی کنند.
دکتر روحانی به این کمیته همین طور ماموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارتخانه های ارتباطات و فرهنگ و ارشاد و به کارگیری تمامی ظرفیت های رسانه ای کشور، امکان پخش برنامه های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی همچون نمایش فیلم ها، اکران های متناسب سینمایی و کنسرتهای آنلاین را فراهم آورد.
رئیس جمهور با اشاره به بررسی های به عمل آمده از وضعیت های مختلف در جامعه، اشاره کرد: مقاومت، صبر و تحمل مردم در یک سال قبل در مقابل فشار شدید اقتصادی در دوره تحریم ها و شیوع کرونا، ستودنی است و باید قدردان چنین مردمی باشیم.
دکتر روحانی اظهار داشت: میزان فشاری که بر مردم وجود دارد از طرف مسئولان و دولت قابل درک است و تمامی تلاش دولت این است که در عین حفظ سلامت بتواند در وضعیت جنگ تحمیلی اقتصادی، عوارض اجتماعی و اقتصادی کرونا را نیز کنترل کند و همیشه تلاش داشته که کمترین عوارض متوجه زندگی مردم شود و تمامی اقداماتی که در این حوزه انجام گرفته، با قدرت تداوم می یابد.
رئیس جمهور اضافه کرد: تمامی دستگاهها در دولت و سایر قوا باید با هماهنگی و اقدامات منسجمی که انجام می دهند موجبات کاهش فشارهای حاشیه ای و یا غیرمرتبط شوند و اجازه ندهند که درگیری های جناحی و یا سلایق خاص افراد، عوارض ناخواسته ی جنگ اقتصادی و کرونا بر مردم را تشدید کند.
دکتر روحانی در ادامه بعد از گزارش کمیته اقتصادی درباب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد ارائه سه خدمت عمومی با بیشترین تقاضای مردمی در بستر سکوی دولت همراه، و معرفی وزارت راه و شهرسازی و سازمان تامین اجتماعی بعنوان پیشروترین دستگاهها در اجرای این مصوبه، دستگاه های مسوول را موظف کرد نسبت به پیوستن به سکوی دولت همراه و اجرای مصوبه ستاد کرونا تسریع کنند و کارگروه های مختلف در این خصوص ماموریت یافتند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت و اقدامات اجرائی را انجام دهند.
رئیس جمهور تاکید کرد که باید به دقت وضعیت و شرایط جدید بیماری مربوط به ویروس جهش یافته کرونا را رصد کرده و مداخله مناسب را انجام داد.
منبع:

1399/12/15
12:36:58
0.0 / 5
999
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , تعطیلات , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر