بحران كرونا كاهش 74 درصدی گردشگران را رقم زد

بحران كرونا كاهش 74 درصدی گردشگران را رقم زد

لذت سفر: خراسان رضوی مقاصد در سراسر جهان به سبب کاهش بی سابقه تقاضا و محدودیت های گسترده سفر در سال 2020 نسبت به سال قبل با کاهش ورود یک میلیارد توریست خارجی مواجه گشتند و این رقم در مقابل کاهش چهار درصدی ثبت شده طی رکود جهانی اقتصاد در سال 2009 است.


به نقل از نیوز، برمبنای آخرین نتایج سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، گردشگری جهانی در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷۴ درصدی توریست بین المللی، بدترین سال ثبت شده را تجربه کرده است.
مهم ترین نتایج این بررسی شامل موارد ذیل است:
پژوهشگران تخمین زدند که صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۳ تریلیون دلار درآمد حاصل از صادرات را از دست داد.
بهبود صنعت سفر آهسته خواهد بود، برای اینکه انواع جدید بیماری کووید- ۱۹ موجب می شود تا دولت ها به ممنوعیت از سفر برای جلوگیری از شیوع بیماری ادامه دهند.
طبق نظرسنجی اخیر UNWTO، کارشناسان گردشگری درباره چشم انداز آینده بسیار محتاط هستند، برای اینکه بیشتر آنان تا پیش از سال ۲۰۲۳، انتظار بازگشت به سطح پیش از همه گیری را ندارند.
بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون شغل گردشگری بطور مستقیم در معرض خطر است که خیلی از آنها در شرکت های کوچک و متوسط هستند.
در اوایل سال ۲۰۲۱ با اختتام بدترین سال در تاریخ گردشگری احساس خوش بینی در صنعت گردشگری اندک است.
در شروع سال جدید میلادی و به دنبال از دست دادن ۱.۳ تریلیون دلار درآمد صادرات در سال ۲۰۲۰، محدودیت های سفر باردیگر اعمال می شود، برای اینکه دولت ها در تلاش هستند تا از گسترش انواع جدید و بسیار خطرناک ویروس کرونا جلوگیری نمایند.
در صورتیکه بهبود کوتاه مدت در ماه های تابستان سال ۲۰۲۰ امیدهای بهبود سریع بخش گردشگری را تقویت کرده بود، اما با موج جدید همه گیری در پاییز و زمستان این امیدها نیز از بین رفته است.
زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل UNWTO اظهار داشت: «اگرچه در زمینه ایجاد سفرهای بین المللی ایمن موارد بسیاری ارائه شده است، اما می دانیم که این بحران بطور کامل اختتام نیافته است. هماهنگی، تناسب و دیجیتالی کردن اقدامات مربوط به کاهش خطر مبتلاشدن به بیماری کووید- ۱۹ در رابطه با سفر، همچون آزمایش، ردیابی و گواهی واکسیناسیون بعنوان مبانی اساسی ارتقاء سفرهای ایمن و آماده سازی برای بهبود گردشگری بعد از فراهم شدن شرایط است.»
هنگامی که گردشگری باردیگر فعالیت خودرا از سرگیرد، کارشناسان UNWTO باتوجه به افزایش گردشگری داخلی و گردشگری کم شتاب یا آرام (slow travel) تقاضای فزاینده ای را برای کارهای گردشگری در فضای باز و طبیعت محور پیش بینی می کنند. این مساله در آخرین گزارش Vietnam Travel Trends ۲۰۲۱ نیز ذکر شده است.
منبع:

1399/12/14
13:04:21
0.0 / 5
1044
تگهای خبر: آزمایش , توریست , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر