یك مقام مسئول:

۳۱ میلیون قطعه ماهی از مبدا تولید بیمه شدند

۳۱ میلیون قطعه ماهی از مبدا تولید بیمه شدند

یک مقام مسئول اظهار داشت: ۳۱ میلیون و ۵۱۰ هزار قطعه ماهی از مبدا تولید در سال زراعی جاری زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفتند.


به گزارش لذت سفر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اظهار داشت: طرح بیمه آبزیان از مبدا تولید با همکاری این صندوق و سازمان های شیلات ایران و دامپزشکی کشور و تشکل های آبزی پروری در سال زراعی جاری کلید خورد.
محمد ابراهیم حسن نژاد اضافه کرد: تلاش می نماییم با همکاری تشکل های آبزی پروری، سطح بیمه آبزیان از مبدا تولید به همه زیر بخش های ماهیان گرمآبی و سردآبی گسترش یابد.
وی در عین حال عنوان کرد: پرورش دهندگان میگو هم می توانند از بیمه مبدا تولید آبزیان، بهره مند شوند.
حسن نژاد در مورد بکارگیری شیوه ها و تکنولوژی های روز در عملیات بیمه گری در اراضی کشاورزی اظهار داشت: طی چند سال گذشته به منظور ارزیابی دقیق تر، سریع تر و شفافیت در عملیات بیمه گری در مزارع بیمه شده و صدمه دیده از حوادث طبیعی از تکنولوژی های روز همچون سنجش از راه دور استفاده می نماییم.
وی اضافه کرد: در این راستا به کمک تصاویر ماهواره ای، سنجش میزان تولید و صدمه وارده به محصولات در مزارع، انداره گیری و مشخص می شود.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اشاره به اینکه سنجش از راه دور با کمک شرکتهای دانش بنیان انجام می شود، اذعان داشت: برای اولین بار در سال ۹۸ با وقوع سیل خوزستان از تصاویر ماهواره ای برای سنجش و ارزیابی میزان خسارت به مزارع گندم در کوتاه ترین زمان استفاده کردیم و سال جاری هم در چند نقطه کشور این کار را انجام دادیم.
وی افزود: می خواهیم در سال آینده سنجش از راه دور را با همکاری شرکتهای دانش بنیان، علاوه بر گندم در محصولات زراعی مختلف توسعه دهیم.
حسن نژاد در همین حال بر بهینه کردن روش های بیمه تصریح کرد و اظهار داشت: برای جلب رضایت بیشتر بیمه گذاران، تلاش می نماییم روش های بیمه را بهینه نماییم و در این راستا از روش های شاخص محور و بیمه شاخص عملکردی بهره برده ایم.
وی بیان داشت: این روش ها هم باعث شفافیت بیشتر در تعیین خسارت می شود و هم مخاطرات اخلاقی کمتری دارد.
حسن نژاد ضمن اشاره به اینکه طرح بیمه شاخص عملکردی پارسال در ۱۶ استان کشور اجرا شد، توضیح داد: شاخصهای عملکردی به تناسب استعداد و میزان تولید محصولات در مناطق مختلف تعریف شده و روش اجرایی آن به این صورت است که در مناطقی که بیمه شاخص عملکردی اجرا می شود، از یک میزان عملکردی که تولید کشاورز کاسته می شود، صندوق بیمه کشاورزی مبادرت به پرداخت غرامت خواهد نمود.
وی تصریح کرد: این بیمه نامه هم اکنون بیشتر در مورد زراعت جو و گندم است.

1399/12/07
12:54:39
0.0 / 5
1136
تگهای خبر: پزشك , تولید , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر