در وبینار ایران و تركیه مطرح شد

ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران دو كشور

ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران دو كشور

لذت سفر: معاون گردشگری کشور بر اهمیت برقراری مجدد تبادلات گردشگری دو کشور در روزهای پساکرونا و ضرورت تدوین و امضای پروتکل دوجانبه به ویژه میان بخش خصوصی طرف ها به منظور تسریع در حل و فصل مشکلات آگاهی داد.


به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در وبینار نشست پنجمین کمیته فنی مشترک همکاریهای گردشگری ایران و ترکیه بر اهمیت گردشگری بعنوان ابزاری برای شناخت بیشتر مردم دو کشور از ظرفیت های موجود و تعمیق روابط و همکاری ها اصرار کرد.
وی همین طور با اشاره به اهمیت برقراری مجدد تبادلات گردشگری دو کشور در روزهای پساکرونا بر ضرورت تدوین و امضای پروتکل دوجانبه به ویژه میان بخش خصوصی طرف ها بمنظور تسریع در حل و فصل مشکلات و چالش هایی که بواسطه شرایط ناپایدار سفر در سایه کرونا و لغوهای احتمالی برای کسب و کارهای گردشگری دو کشور اصرار کرد.
معاون گردشگری کشور در ادامه نشست ضمن تاکید بر نقش انکارناپذیر تورهای آشناسازی در معرفی قابلیت های گردشگری دو کشور، اعلام آمادگی کرد که با فروکش کردن کرونا و انجام واکسیناسیون بزودی میزبان این نوع تورها برای اهالی رسانه و فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور ترکیه با هدف آشنایی هر چه بیشتر ایشان با خاصیت ها و ظرفیت های گردشگری ایمن در ایران باشیم که این مساله مورد استقبال طرف ترک قرار گرفت.
تیموری سپس بر ضرورت تداوم حضور دو کشور در نمایشگاه های بین المللی یکدیگر اصرار کرد و از جانب مقابل برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود دعوت بعمل آورد.یکی از موارد مهمی که طی این جلسه در جهت ایجاد توازن در مبادله توریست از طرف طرف ترک عنوان شد امکان سفر گردشگران دو کشور بدون گذرنامه بود که قرار شد این مساله بوسیله مراجع ذیربط به صورت ویژه پیگیری شود.
افزون بر این، تیموری همکاری و مشارکت طرفین در سرمایه گذاری و راه اندازی گردشگری جاده ابریشم را حائز اهمیت ویژه دانست و انجام پروژه های مشترک با این مساله را از ساز و کارهای مهم در این خصوص خواند.
همین طور در طول نشست، طرف مقابل بنا به درخواست و پیشنهاد هیئت ایرانی آمادگی خودرا جهت برگزاری کارگاه های آموزشی پیرامون بازاریابی و تبلیغات در فضای مجازی و دیجیتال برای دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران اعلام داشت.
لازم به ذکر است در این نشست سایر موضوعات نیز از جانب بخش خصوصی گردشگری دو کشور به ویژه در حوزه تورگردانی و هتلداری مطرح و در نهایت قرار شد در برنامه اجرائی آتی همکاریهای گردشگری دو کشور مد نظر قرار گیرند.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، یکی از بخش هایی که از شیوع ویروس کرونا لطمه بسیاری را متحل شده، حوزه گردشگریست و دولت برای جبران خسارات ناشی از این ویروس تا کنون ۲ بسته حمایتی برای بخش های لطمه دیده در نظر گرفت که در مرحله اول بسته حمایتی حوزه گردشگری امهال مالیاتی حق بیمه کارفرمایی بود که به شرط حفظ اشتغال و با لحاظ کد بیمه به واحدها اختصاص پیدا می کرد.
دولت در مجموع ۵۰ هزار میلیارد تومان بسته حمایتی برای بخش های مختلف لطمه دیده از کرونا تخصیص داده که ۲۰ هزار میلیارد آن به وزارت بهداشت و مابقی بین بخش های دیگر توزیع شد. در بسته دوم تسهیلات با نرخ چهار درصد برای پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده در نظر گرفته شد که در این مرحله داشتن کد بیمه ای از طرف کارفرمایان مانند مرحله اول لحاظ نشده تا واحدهای گردشگری برای دریافت کمک های جبرانی مشکلات کمتری داشته باشند.
در بودجه سال آینده نیز هفت هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده از کرونا در بخش گردشگری در نظر گرفته شده است؛ البته مسئولان در مقابل شدت زیان وارد شده به گردشگری این حمایت ها را تنها مسکن و اقدامی موقت در نظر می گیرند. چونکه در نهایت بخش گردشگری باید رونق بگیرد تا شاهد تداوم کسب وکار در این بخش باشیم.


1399/11/30
11:56:03
0.0 / 5
972
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر