با سفر وزیر گردشگری ونزئولا به ایران رقم می خورد؛

توسعه گردشگری تهران - كاراكاس در قاب تفاهمنامه

توسعه گردشگری تهران - كاراكاس در قاب تفاهمنامه

به گزارش لذت سفر سفیر ونزوئلا در تهران در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از سفر هفته آینده وزیر گردشگری این کشور در صدر هیاتی از فعالان صنعت توریسم برای امضا تفاهمنامه همکاری مشترک، به ایران اطلاع داد.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از میراث آریا، کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس چهارشنبه شب در دیدار علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، با تشریح جزئیات و برنامه های سفر وزیر گردشگری کشور به ایران، اظهار داشت: وی به منظور آشناسازی و امضای تفاهمنامه گردشگری به ایران سفر می کند.

سفیر ونزوئلا در تهران همینطور ضمن اشاره به اینکه برنامه سفر وزیر گردشگری ونزوئلا به ایران سفری چند روز است، عنوان کرد: در دو سالی که در ایران زندگی می کنم، در مدت چند روز هم نمی توان تاریخ ایران و جاذبه های گردشکری این کشور را دید.

کوردونس با تکیه بر اهمیت و جایگاه صنعت توریسم، اضافه کرد: همکاری مشترک در صنعت توریسم باعث رابطه بیشتر بین ایران و ونزوئلا شده و به رونق اقتصادی میان کشورها هم کمک می نماید.

وی تصریح کرد: در این سفر یکی از پیشنهادهای وزیر گردشگری ونزوئلا این است که غرفه ای را به کشور ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری ونزوئلا برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران اختصاص دهیم.

امضا تفاهمنامه گردشگری ایران و ونزوئلا در هفته آینده

علی اصغر مونسان در این دیدار اظهار داشت: در وبیناری که با وزیر سابق گردشگری ونزوئلا داشتیم تصمیم گرفته شد تا روابط گردشگری بین دو کشور افزایش پیدا کند و تور آشناسازی برگزار شود، خوشبختانه این کار با زحمات سفیران دو کشور در حال انجام شدن است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان اضافه کرد: همکاران ما برنامه ریزی خوبی برای سفر هیات ونزوئلا به ایران انجام دادند. در این سفر دو مبحث عمده دنبال می شود یکی امضای تفاهمنامه گردشگری میان دو کشور و دیگری برگزاری نشست B۲B میان فعالان گردشگری دو کشور که برای ما حائز اهمیت می باشد.

وی بیان نمود: با عنایت به داشته های تاریخی و طبیعی که ایران دارد، همکاران ما برای آشناسازی هیات ونزوئلا سفری پنج روزه در نظر گرفته اند، اما به نظر می آید مقرر است مدت کمتری را در ایران حضور داشته باشند، بنابراین نشان دادن جاذبه های کشورمان در این زمان محدود دشوار می باشد.

مونسان تصریح کرد: در مسافرت وزیر گردشگری ونزوئلا به کشورمان هدفمان معرفی ایران و دیدن شهرهایی همچون اصفهان و شیراز است تا بتوانیم بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران را معرفی نماییم.

در این دیدار همینطور میثم کیانی زاده نماینده وزارت امورخارجه و امیرمهدی طاهری فر مدیرعامل شرکت حامیان حضور داشتند.
روابط گردشگری ایران و ونزوئلا در یک نگاه
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، روابط ایران و ونزوئلا از سال 2001 بدنبال سفر هوگو چاوز به تهران رنگ جدی تری به خود گرفت و در دهم همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری در صنعت و تولید انرژی ادامه پیدا کرد. ونزوئلا و ایران اینک سطح تازه ای از همکاری در حوزه گردشگری را برای خود تعریف کرده و خواستار امضای تفاهمنامه گردشگری هستند.
طبق توافق های ایران و ونزوئلا در گذشته، اتباع دو کشور می توانند بدون احتیاج به ویزا و با گذرنامه معتبر به مدت دو هفته به کشورهای یکدیگر سفر کنند. ونزوئلا در شمالی ترین قسمت آمریکای جنوبی و در جنوب دریای کارائیب واقع شده است.
وزیران گردشگری ایران و ونزوئلا در دیدار ویدئویی که به تازگی با یکدیگر داشتند درباره توسعه همکاریهای گردشگری و امضای تفاهمنامه مشترک مذاکره کردند.
علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون همکاری ایران و ونزوئلا در زمینه گردشگری اظهار داشت: ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط گردشگری دو کشور وجود دارد که با تلاشهای متقابل می توان این ظرفیت را تقویت کرد.
آنچه حائز اهمیت می باشد اینکه با سفر وزیر گردشگری ونزوئلا به ایران و امضای تفاهمنامه همکاری به طور یقین دو کشور بر توسعه رونق گردشگری تاکید خواهند کرد و این مهم زمینه های همکاریهای بیشتر فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و... را هم برای طرفین مهیا خواهد نمود.


1399/11/29
23:49:34
0.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر