كدام كشورها در عید پذیرای گردشگر های ایرانی هستند؟

كدام كشورها در عید پذیرای گردشگر های ایرانی هستند؟

لذت سفر: فرارسیدن سال نو و برنامه ریزی و سفر به نقاط مختلف جهان در نوروز 1400 مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و باتوجه به نزدیکی فرهنگ ها و وجود آثار جذاب و تاریخی در این کشور، گردشگر ها و مسافران، این مقصد را برای خود انتخاب می کنند.


با توجه به آمارهای وب سایت لست سکند و نزدیک بودن نوروز ۱۴۰۰ و آمارهای سایت لست سکند نشان می دهد، مردم در حال جستجوی شرایط تورهای نوروز ۱۴۰۰ هستند. در چند سال گذشته، همیشه تعطیلات نوروز بهترین فرصت و اصلی ترین اوج سفر در ایران بوده است؛ امّا نوروز قبلی به خاطر شیوع ویروس کرونا، سالی متفاوت بود و حدودا هیچ سفر نوروزی برون مرزی از ایران انجام نگرفت. حالا باردیگر با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، توجه ها به سمت تورهای نوروز ۱۴۰۰ رفته است.
امّا سوال اصلی این است که برای سفرهای خارجی، چه مقاصدی می تواند در سبد خانواده های ایرانی قرار بگیرد؟
تور ترکیه ترکیه و تورهای متنوع آن، همیشه پرطرفدارترین تورهای برگزار شده از ایران هستند و امسال هم بیشترین مسافر خروجی از ایران به مقصد ترکیه و شهرهای اصلی آن خواهد بود. انجام تست کرونا برای سفر به تمامی مقاصد ترکیه با تمامی ایرلاین ها، الزامی است و این خبر نسبتاً خوبی است؛ چونکه تا مدتی قبل، انجام و ارائه تست کرونای منفی برای ایرلاین های ترک، الزامی نبود.


در حال حاضر، مقاصد زیر در دسته بندی تورهای نوروزی لست سکند، توسط آژانس های مسافرتی قرار گرفته است:
تور استانبول استانبول و تورهای آن، همیشه بین ایرانیان از سایر تورها پرطرفدارتر بوده است. امسال هم به علت قیمت مناسب تر تورهای استانبول نسبت به سایر مسیرها و همچنین، تعداد زیاد تور استانبول لست سکند، بیشتر از بقیه مقاصد، محبوبیت دارد و پیش بینی می شود که استانبول پرطرفدارترین مقصد سفر در نوروز ۱۴۰۰ باشد.
تور آنتالیا آنتالیا نیز همیشه به علت تعداد پروازهای مستقیم و غیرمستقیم و تعداد فراوان پروازهای چارتری، جزء مقاصد اصلی نوروزی در ایران به حساب می آید. امسال نیز شنیده ها حاکی از این است که پروازهای فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مقصد آنتالیا در حال برنامه ریزی است. می توان تور آنتالیا را در کنار تور استانبول بعنوان دردسترس ترین و پرطرفدارترین مقاصد نوروز ۱۴۰۰ پیش بینی نمود. جهت مشاهده تورهای آنتالیا نوروز ۱۴۰۰، روی تور آنتالیا کلیک کنید.
تور مارماریس مارماریس هم جزء شهرهایی است که در سبد سفر ایرانیان قرار گرفته بود. طبق شنیده ها، خیلی از هتل های مارماریس فعلا تعطیل هستند. این که برای تعطیلات نوروز، چه برخی از آنها مقرر است بازگشایی شوند، به صورت دقیق معین نیست و باید منتظر اعلام آنها ماند. اما به هر حال، با همان تعداد هتل های محدود، تعدادی از آژانس های مسافرتی، پکیج تورهای مارماریس خودرا ارائه کرده اند و می توانید فهرست تورهای مارماریس را در سایت لست سکند(https: //lastsecond.ir/) ببینید.
تور کوش آداسی کوش آداسی بعنوان ارزان ترین مقصد ریزورتی در ترکیه، همیشه جزو گزینه های جذاب تعدادی از مسافران به مقصد کشور ترکیه است. هم اکنون، هیچ توری به مقصد کوشی آداسی، برنامه ریزی نشده، امّا احتمال می رود تورهای آن برگزار گردد.
تورهای زمینی به مقصد ترکیه با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی به مقصد ترکیه، انجام تورهای زمینی در هاله ای از ابهام هستند و امکان انجام تورهای زمینی به مقصد ترکیه در نوروز ۱۴۰۰ به شدّت کم است.


تور مالدیو مالدیو جزو مقاصدی به حساب می آید که مدتی است با اجرای پروتکل های به نسبت سخت و قیمت های گران، گردشگر می پذیرد. از ایران نیز تورهای مالدیو حدودا ۴ ماهی است که برگزار می گردند و برای نوروز ۱۴۰۰ هم یکی از گزینه های پیش روی مسافران خاص ایرانی است.
تور سریلانکا سریلانکا از آن دسته مقاصدی است که کم کم داشت در سبد سفر ایرانیها قرار می گرفت و در یکی دو سال اخیر، توجه خیلی ها به آن جلب شده بود. سریلانکا اخیراً مرزهای خودرا به روی گردشگر ها بازگشایی کرده است. طبق شنیده ها، تور سریلانکا از مبدأ ایران به مقصد سریلانکا برای نوروز ۱۴۰۰ به صورت پرواز مستقیم برگزار می شود، ولی هنوز پکیج تورهای مسافرتی برای این مقصد به بازار نیامده است. چون امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا و بخصوص مالزی و تایلند بسیار پایین است، به نظر می آید حدودا تنها گزینه نسبتاً ارزان، تورهای سریلانکا باشند.
تور ارمنستان ارمنستان نیز جزو مقاصدی است که احتمال اجرای تورهای نوروزی آن از مبدأ ایران بسیار زیاد است. هنوز پکجی برای تورهای ارمنستان به بازار نیامده، امّا احتمالاً تورهای ارمنستان در نوروز ۱۴۰۰ برگزار گردد.
تور کنیا کنیا نیز مشابه مالدیو از آن دسته تورهایی است که در ۴، ۵ ماه اخیر به صورت محدود اجرا شده و امکان سفر ایرانیان به آنجا فراهم بوده است. تورهای کنیا نیز به صورت محدود در نوروز ۱۴۰۰ اجرا خواهند شد و می تواند یکی از گزینه های روی میز برای سفرهای نوروزی باشد.
مقاصد پرطرفدار اما تعطیل این مسیرها، با وجود اینکه مهم ترین مقاصدی هستند که همیشه مورد توجه ایرانیان بوده اند، تور و امکان سفر به آنها (برای گردشگر ها)، فعلا مقدور نیست و بازگشایی مرز و انجام تور و سفر آنها هم در نوروز ۱۴۰۰ احتمال کمی دارد:
تور تایلند، تور استانبول، تور آنتالیا، تور مالزی، تور گرجستان، تور دبی، تور باکو، تور هند و تورهای به مقصد تمامی کشورهای اروپایی. این موارد، کشورها و مقاصدی هستتند که امکان برگزاری تور و سفرشان تا نوروز ۱۴۰۰ به شدت ضعیف و حدودا محال خواهد بود و بهتر است برای این مقاصد، برنامه سفر نریزید. ما در لست سکند تمامی خبرهای مرتبط را پوشش خواهیم داد. بهترین راه دریافت اطلاعات از مقاصد مجاز برای سفرهای نوروزی، عضویت در شبکه های اجتماعی لست سکند و خبرنامه اس ام اسی لست سکند است.
منبع: lastsecondمنبع:

1399/11/28
14:51:20
0.0 / 5
1020
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر