چشم انداز توسعه همكاری ایران و آذربایجان در بخش گردشگری بررسی گردید

چشم انداز توسعه همكاری ایران و آذربایجان در بخش گردشگری بررسی گردید

به گزارش لذت سفر در دیدار امروز ( پنجشنبه ) ˮ سید عباس موسوی ˮ سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و ˮ فواد نقی اف ˮ رئیس موسسه دولتی گردشگری جمهوری آذربایجان چشم  انداز همکاری دو کشور در زمینه گردشگری در دوران پساکرونا و پساجنگ قره باغ بررسی گردید.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا در این دیدار همینطور ساده سازی روادید و روند تردد از گذرگاه های مرزی میان دو کشور و تکمیل زیرساخت ها در این حوزه، گسترش همکاری و تعاملات میان نمایندگان و نهادهای گردشگری، برنامه های پیشبینی شده برای توسعه حوزه گردشگری در دوران پسا کرونا، تبادل تجربه و اطلاعات در این عرصه و هم چشم انداز روابط گردشگری کشورهای حاشیه دریای خزر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس موسسه دولتی گردشگری جمهوری آذربایجان در سخنانی ضمن اشاره به آزادسازی سرزمین های این کشور در قره باغ، فرصت های توسعه گردشگری در این منطقه را مورد بحث قرار داد.
به قول نقی اف، بر اثر اشغال نزدیک به ۳۰ سال قره باغ از جانب نیروهای ارمنستان خسارات قابل توجهی به ظرفیت های گردشگری این منطقه وارد و امکان گردشگری همچون یادگارهای تاریخی، دینی و میراث اسلامی به صورت هدفمند تخریب شده است.
موسوی هم بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی و حق حاکمیت جمهوری آذربایجان تصریح کرد و برقراری صلح در منطقه را برای توسعه کل منطقه مهم دانست.


1399/11/26
15:54:04
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: تاریخی , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر