حشمتی مهذب:

آمادگی اختصاص شعبه ویژه برای گردشگری را داریم

آمادگی اختصاص شعبه ویژه برای گردشگری را داریم

لذت سفر حشمتی مهذب: آمادگی اختصاص شعبه ویژه برای گردشگری را داریم


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، محمدجواد حشمتی مهذب در آیین گشایش شعبه ۲۶۳۴ شورای حل اختلاف انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، اظهار نمود: انقلاب ما معجزه قرن بود و یکی از شعارهای ما در زمان انقلاب نه شرقی، نه غربی بود که منحصر ر به فرد بودن انقلاب ما را نشان می داد.
وی ادامه داد: شوراهای حل اختلاف یکی از برکات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و یک ثمره قابل توجه و پررنگ انقلاب اسلامی است.
رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: در استان تهران از موقعیت خوبی از نظر وسعت و گسترش شوراهای حل اختلاف برخورداریم که قابل تقدیر است.
رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: باید در حوزه های مختلف کارها را به خود مردم بسپاریم. استحضار دارید که شورای حل اختلاف هزینه حداقلی دارد و دسترسی های مردم به آن سهل و آسان است. همین طور تشریفات آیین دادرسی مدنی را ندارد و کار اصلی آن صلح و سازش است.
وی ادامه داد: وظیفه داریم که شوراهای حل اختلاف را گسترش دهیم و از ظرفیت های مردمی در بخش های مختلف استفاده نمائیم.
حشمتی مهذب بیان کرد: گردشگری یکی از بخش هایی است که وسعت فوق العاده ای دارد. ما در حوزه گردشگری به شوراهای حل اختلاف نیاز داریم و می طلبد که این حوزه را وسعت دهیم البته زمینه خوبی نیز در این خصوص وجود دارد. ما متعهد به خود و جامعه و مردم هستیم و تعهد داده ایم که این کار را انجام دهیم.
وی ادامه داد: در حوزه گردشگری هم آمادگی داریم که شعبه ویژه اختصاصی دایر شود.
رئیس کل دادگستری تهران اشاره کرد: همه ما باید در مقابل گردشگری و گردشگران زانو بزنیم چون ما مدیون گردشگران و حوزه گردشگری هستیم، باید کمر خم نماییم و این حوزه را گسترش دهیم. طرفیت های فوق العاده ای داریم که بسیاری از آنها پنهان است و در حوزه گردشگری می توان این ظرفیت را یافت.
رئیس کل دادگستری تهران در ارتباط با اختصاص حوزه مجتمع شورای حل اختلاف نیز اظهار داشت: به کمک دوستان این حوزه شعب مختلف شورای تخصصی را مستقر خواهیم کرد.
حشمتی اشاره کرد: بحث دیگر قانون است که در کشور ما مهجور است و باید به آن احترام بگذاریم و دقت نماییم. قانون باید مقدس و محترم باشد و باید عملاً به آن دقت کنیم اما متأسفانه بسیاری از گرفتاری های ما به سبب عدم توجه به قانون است. چون در سایه اجرای قانون است که می توانیم در دنیا در حوزه گردشگری حرف داشته باشیم. حقوق مردم باید پاس داشته شود چون سرمایه اصلی مد مردم هستند.
بر طبق این گزارش، در آخر این مراسم احکام اعضای این شعبه شورای حل اختلاف توسط رئیس کل دادگستری استان تهران به آنها اهدا شد.
منبع:

1399/11/22
11:44:50
0.0 / 5
1208
تگهای خبر: خدمات , گردشگری , مسافر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر