استاندار كرمان:

سرمایه گذاری بخش گردشگری حمایت می شود

سرمایه گذاری بخش گردشگری حمایت می شود

استاندار کرمان با اعلان اینکه از سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان حمایت می نماییم اظهار داشت: پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری مطالعه منطقه لوت و بم را در دستور کار قرار دهد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز پنجشنبه در دیدار رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اضافه کرد: سهم اشتغال استان کرمان در بحش خدمات پایین است و در صورتیکه گردشگری استان در دوران پساکرونا فعال شود، ۲۰ درصد به اشتغال در بحش خدمات افزوده حواهد شد.
وی اشاره کرد: برای محافظت و سرویس دهی مناسب به گردشگران کویر و کلوت های شهداد نیاز به مطالعه بیشتری است که در این حصوص همکاری لازم را با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری حواهیم داشت، برای اینکه پس از پسا کرونا توریستهای خارجی از این جاذبه دیدن می کنند.
استاندار کرمان گفت: ظرفیت گردشگری کرمان به میزانی مغفول مانده بطوریکه به تناسب ظرفیت های نهفته آن در حوزه های مختلف سهم گردشگری در تصمیمات و اعتبارات استان قابل توجه نیست.
وی با اعلان اینکه ظرفیت گردشگری استان کرمان به نسبت دیگر استانها بالاتر است، اشاره کرد: اداره کل میراث فرهنگی پیشنهادات حود را در حوزه پژوهش و مطالعه به استانداری ارائه کند تا اعتبارات لازم امسال و آینده به آنها تحصیص پیدا کند.
زینی وند با اشاره به مثلث گردشگری استان های اصفهان، یزد و شیراز، عنوان کرد: کرمان نیز باید در محورهای گردشگری تعریف شود و کارهای پژوهشی و مطالعاتی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که در برحی از مناطق استان انجام داده اند به کل استان تعمیم دهند برای اینکه این کارهای اصولی موجب رونق و توسعه صنعت گردشگری استان می شود.
وی با اشاره به مثلث گردشگری استان های اصفهان، یزد و فارس اضافه کرد: کرمان نیز باید در محورهای گردشگری تعریف شود و کارهای پژوهشی و مطالعاتی توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری که در برحی از مناطق استان انجام داده اند به کل استان تعمیم دهند برای اینکه این کارهای اصولی موجب رونق و توسعه صنعت گردشگری استان می شود.
استاندار کرمان اشاره کرد: باید به آداب و سنن و زبان و حوراک مناطق در بوم گردی ها توجه گردد و نباید غذاهای که در رستوران ها سرو می شود، در بوم گردی ها ارائه شود و نظافت در بوم گردی ها رعایت شود، برای اینکه گردشگران به این مساله حساس هستند.


1399/11/18
20:49:19
0.0 / 5
1055
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر