معاون میراث فرهنگی گیلان:

هتل فردوسی رشت تخریب نمی گردد

هتل فردوسی رشت تخریب نمی گردد

به گزارش لذت سفر از گیلان معاون میراث فرهنگی گیلان اظهار داشت: هتل فردوسی رشت به دوره پهلوی اول بر می گردد و قدمتی 90 ساله دارد، پیگیر هستیم تا این بنای تاریخی حفظ شود.


ولی جهانی در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت هتل فرودسی رشت، اظهار نمود: پیش از ثبت شدن هتل فردوسی رشت در لیست آثار ملی کشور، نامه ای از شهرداری به میراث استان در خصوص تعریف ضوابط ارسال می شود.
معاون میراث فرهنگی گیلان با اعلان اینکه هتل فردوسی رشت به دوره پهلوی اول بر می گردد و قدمتی ۹۰ ساله دارد پس پیگیر هستیم تا با ثبت ملی این بنای تاریخی حفظ شود، اضافه کرد: مالک بنا در سال ۱۳۹۷ از میراث فرهنگی شکایت می کند که در نهایت رای دادگاه به نفع میراث ثبت می شود؛ اما مجدد مالک با عنوان تعمیرات شکایتی را به دیوان عدالت اداری ارائه می دهد که در نهایت شعبه دو دیوان عدالت اداری ثبت بنا را ابطال می کند.
وی با اعلان اینکه مالک نمی تواند هتل فردوسی را تخریب کند، اظهار داشت: پیشنهاد می نماییم مالک با مراجعه به میراث فرهنگی از مزایای تسهیلات مشارکتی بهره مند شده و این بنای تاریخی را در قالب هتل بوتیک حفظ کند.
جهانی اشاره کرد: هم اکنون پیگیر هستیم تا خیابان شریعتی رشت و بناهای باارزش موجود را حدفاصل میدان شهرداری تا صیقلان ثبت ملی نماییم و این بنا هم در این محدوده قرار دارد، با ثبت این محدوده از ابنیه تاریخی موجود با نظارت میراث فرهنگی حفاظت و صیانت می شود.
منبع:

1399/11/11
21:56:45
0.0 / 5
999
تگهای خبر: تاریخی , ثبت , شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر