استاندار فارس:

تعطیلی پنج شنبه ها در فارس با هدف رونق گردشگری پیگیری می شود

تعطیلی پنج شنبه ها در فارس با هدف رونق گردشگری پیگیری می شود

استاندار فارس با اعلان اینکه بطور معمول تعطیلات، رونق گردشگری را به دنبال دارد، اظهار داشت: تعطیلی پنج شنبه ها در استان با هدف رونق گردشگری پیگیری می شود.


عنایت الله رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: استان فارس متقاضی تعطیلی پنج شنبه ها بوده اما به سبب مغایرتی که با میزان ساعت کار مشخص شده در شورای عالی اداری کشور وجود داشته، این مساله به نتیجه نرسیده است.
وی با اعلان اینکه مجدد پیگیر تعطیلی پنج شنبه ها در استان فارس هستم، اظهارکرد: در صورتیکه این پیشنهاد در هیات دولت پذیرفته شود، در زمستان ها توریستهایی زیادی از شیراز به سمت بوشهر و هرمزگان خواهند رفت و در تابستان نیز توریستهای داخلی را از استان های جنوبی به سمت فارس خواهیم داشت.
نماینده عالی دولت در استان فارس اظهار داشت: فرصت ۲ روزه آخر هفته می تواند گردشگری درون و برون استانی را در سطح کشور خصوصاً استان های فارس، بوشهر و هرمزگان افزایش دهد.
رحیمی اضافه کرد: متقاضی و پیگیر تعطیلی پنج شنبه ها هستیم اما نیازمند آنست که هیات دولت این درخواست را بپذیرد و مغایرت قانونی نداشته باشد.
فعال کردن ایرلاین های جدید در فارس، رفت و آمد گردشگران را تسهیل می کند
وی در ادامه مساله گردشگری را یکی از موضوعات با اهمیت در استان دانست و بیان کرد: برای توسعه این بخش سعی کردیم ایرلاین های مختلفی را در استان جذب نماییم که رفت و آمد برای گردشگری داخلی و خارجی تسهیل شود.
وی افزود: بتازگی مذاکراتی با کاردار ایران در نجف برای ایجاد خط پروازی شیراز- نجف داشتیم تا زوار و گردشگران بتوانند به استان بیایند؛ با کشورهای حوزه خلیج فارس نیز مراودات خوبی را در زمینه گردشگری ایجاد کردیم.
مثلت طلایی فارس، یزد و اصفهان با هدف رونق دادن به گردشگری تشکیل شده است
استاندار فارس اظهار داشت: مثلث طلایی شیراز، اصفهان و یزد را راه اندازی کردیم تا این استانها بتوانند تصمیم های مشترکی را برای توسعه گردشگری بگیرند.
رحیمی اضافه کرد: به زودی نشستی با حضور استانداران سه استان برگزار می گردد که تصمیماتی اتخاذ نماییم تا در این روزهای کرونائی گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی احیا شود و در حقیقت یک سفر سالم بدون مخاطره را برای گردشگران رقم بزنیم.
وی افزود: این فعالیت ها مقدمه ای برای رونق گردشگری بشمار می آید، ضمن اینکه کارهایی در قالب راه اندازی هتل ها، متل ها، بوم گردی ها، نگارخانه ها و موزه ها انجام شده است.
استاندار فارس با اعلان اینکه توسعه زیرساخت های حمل و نقل نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: راه اندازی راه آهن اقلید به یزد در دست انجام است که فارس را حدود چهار ساعت به مشهد مقدس نزدیک می کند؛ همین طور با تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان حدود ۲ ساعت به مرکز کشور نزدیک می شویم.1399/11/10
16:38:37
0.0 / 5
1005
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر